19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

(Ne)milovaná vláda, haló! Slováci nechcú na svojom území vojská USA! My tu totiž nechceme žiadne cudzie vojská! (VIDEO)

Potichučky a na tajňáša sa kujú plány ako doslova darovať armáde USA nielen naše vojenské letiská, ale ich tu mať aj ako „ochrancov mieru“! Ledva sme sa zbavili našich bratov Rusov a už sa sem tlačia kovboji spoza oceána. Načo? Pre koho a prečo?

Informácie o zmluve na zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku už našimi médiami prebehli, ba spísaná je aj petícia proti nim, ktorú doteraz podpísalo viac ako 22-tisíc Slovákov. Málo? Veľa? Ťažko povedať, lebo ľudia slávia Vianoce a takéto veci mnohým unikajú. Rovnako tak im uniká aj to, že práve v týchto dňoch vrcholí pripomienkové konanie k zmluve na zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku. Informuje o tom v statuse a videu aj hnutie Republika a jeho šéf a tiež europoslanec Milan Uhrík.

Na také niečo by sa malo u nás konať referendum

„Americkí poskoci Naď s Korčokom to nastavili naschvál na obdobie, kedy je drvivá väčšina ľudí doma a svet sladko spí Odborníci z rezortov môžu podávať pripomienky k návrhu k zmluve na zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku od 14.12.2021 do 4.1.2022. Oficiálnych pripomienok tak bude minimum. A neoficiálne potom odpinkajú s tým, že termín na pripomienky už uplynul,“ konštatuje hneď v úvode náš europoslanec a šéf hnutia Republika, ktorý ešte dodáva: „Žiaľ, napriek sviatočnému obdobiu nemôžeme mlčať, pretože ľuďom z tejto vlády nič nie je sväté. Za doláre zapredajú všetko a spravia zo Slovenska americkú základňu. Aj cez Vianoce…“ Milan Uhrík sa v závere statusu snaží ľudí predsa len aspoň trochu burcovať. „Načerpajme sily priatelia. Budeme ich potrebovať. V novom roku nás čaká veľký súboj. Súboj o Slovensko, o našu slobodu. Musíme to vyhrať!“

Prirodzene, ľudia v množstve komentárov stoja za ním a odmietajú na našom území cudzie (americké) vojská, ktoré k nám chcú Naď s Korčokom pritiahnuť. „O týchto veciach majú rozhodovať občania a nie hŕstka politikov, ktorým je blaho a bezpečnosť občana ukradnuté,“ myslí si Stella Roseváková. „Na také niečo by sa malo konať referendum… Za mňa osobne sa vyjadrujem, že som PROTI základniam US Army na Slovensku,“ konštatuje jasne Peter. „Občan má rozhodovať o takejto veci, kto bude na jeho území. A prečo USA armáda? Aký dôvod majú naši politici? Pre koho to chcú podpísať? Určite pre blaho občana nie. Nesúhlasím aby tu bola USA armáda, netreba to dovoliť,“ pridáva sa Ľubica Gombárová.

Načo potrebujeme na našom území americké základne?

„Zaujímavé, že keď som o tom písal, každý sa mi smial… Pán Uhrík, musíte napísať ľuďom aj to, čo sa môže stať v budúcnosti, a koho to ohrozí… Vám sa nebudú ľudia smiať,“ uvádza v diskusii Jaroslav Jano. „Pán Uhrík, a to petícia nemôže tých bláznov zastaviť? Slovenský pospolitý ľud tu určite žiadne vojenské základne mať nechce a ani žiadnu vojnu. To už my na Slovensku sa musíme na všetko, čo s nami robia, len bez slova prizerať?“ pýta sa Magdaléna B. Zukalová. „Len aby sme za chvíľu nevyzerali ako krajiny blízkeho východu – okupované, vydrancované a spustošené!“ desí sa Iva Bajtošová. „O tom by sa mali vysloviť A rozhodnúť občania, a nie prisluhovači USA… Na to mandát nedostali. Ak sa tak stane, bude to vlastizrada, lebo väčšina ľudí tu amíkov nechce…,“ prízvukuje Roman Klučarik.

„Nechápem, prečo potrebujeme na našom suverénnom území americké základne. Nie sme náhodou v NATO a nie ďalšou USA krajinou? Kadiaľ sa prehnali americké vojská nič dobré neostalo. Navyše, načo nakupujeme stíhačky, keď nebudeme mať vojenské letisko? Veď tie dve, čo máme, Kuchyňa a Sliač, ideme odovzdať do rúk amíkov? Tak my zaplatíme lietadlá, čo budú na vojenských základniach USA?“ kladie zaujímavé otázky Jo Gregor. „Túto zmluvu, už dávno sa o nej vedelo, spísali za vlády Smeru a zmenila sa iba v jednom bode. Tento osud už bol dávno spečatený, treba si naliať čistého vína, takže sa to týka dvoch vlád, nielen tejto,“ vysvetľuje Martin Krištof. „EÚ je to najväčšie zlo aké tu kedy bolo!!!!!!! Preto treba odísť z EU!!!!!!!!!!!!!,“ píše odhodlane Adriana Faganová. A podobných nesúhlasných príspevkov na pobyt amerických vojsk u nás bolo naozaj viac ako dosť.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články