6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Politici sa asi zbláznili. To, čo robia, nás vychádza poriadne draho

Európska únia sa usiluje energeticky odtrhnúť od Ruska. Dôvodom je, prirodzene, jeho agresia na Ukrajine. Dôsledky tohto úsilia vidíme prakticky všade okolo nás. Drahé PHM, drahé všetko v obchodoch okolo nás, a k tomu navyše historicky najdrahšie energie. Kúrenie a svietenie bude pomaly luxusom, pričom o tom, ako nám bude možno už o pár mesiacov, nám kedysi rozprávali naši starí rodičia. To, ako ťažko sa mali, budeme môcť teraz na vlastnej koži pocítiť sami.

Politici sa asi zbláznili. To, čo robia, nás vychádza poriadne draho
Mnohí ľudia sa boja, že nebudú mať dosť peňazí na platenie účtov za energie

Vojnou na Ukrajine sa začala vkrádať bieda prakticky do všetkých krajín EÚ. Nielen do tých bohatých, ale aj chudobných, medzi ktoré sa radí aj Slovensko. Zvláštne však je, že politici z čela EÚ sa rozhodli tvrdošijne bojovať ekonomickými sankciami pri Rusku s cieľom zničiť ho. Žiaľ, akosi si pri tom všetkom nevšímajú, že ničia vlastne sami seba. Ľudí síce uisťujú, že Rusi strádajú ešte viac ako my, lenže čo nás je do nich? A je to vôbec pravda? Nebude nám ešte horšie ako im? Dôvodov na to je hneď niekoľko.

„Kŕmia“ nás informáciami, ktorými chcú

Tým prvým je dovoz plynu a ropy. Vyhlasovanie šéfky Európskej komisie, že EÚ by sa mala čo najskôr odtrhnúť od dovozu ruského plynu a ropy je síce burcujúce, no pre úniu sebazničujúce. Ak si uvedomíme, za koľko sme tieto komodity od Ruska kupovali, a za čo ich teraz dovážame prakticky z celého sveta, tak prídeme na to, koľko peňazí sme takto vyhodili doslova do luftu. A slová o tom, že tým oslabujeme Rusko aby nepodporovalo svoju vojnu na Ukrajine sú tiež zvrátené, pretože Kremeľ má dosť peňazí na vedenie vojny, a navyše o vývoze ropy aj plynu rokuje s potenciálne veľkými odberateľmi ako sú India, Čína a iné štáty Ázie. Takže kým my si budeme dovážať drahú ropu a plyn z USA či „demokratickej“ Saudskej Arábie, tak Rusi budú svoje suroviny miesto do EÚ vyvážať inde.

Prezident Milanovič: Ukrajina nepatrí do NATO a je jednou z najskorumpovanejších krajín sveta

Apropo, a čo taká Ukrajina? Tá akosi o zastavení dodávok ropy a plynu z Ruska mlčí. Alebo tá už prestala od „vraha“ Putina tieto komodity dovážať? Ak nie, tak potom prečo nie? Vari Zelenskému nevadí, že takto podporuje svojho úhlavného nepriateľa, ktorý vraždí jeho ľudí? Ťažko si predstaviť, že chudobná Ukrajina dováža drahý skvapalnený plyn odniekiaľ z USA a ropu tiež odkiaľsi z Tramtárie. Prečo nám nikto nepovie, ako je to vlastne s Ukrajinou? Lebo by sme si ťukali po čele a búrili sa ešte viac? Pravda sa radšej nepovie, lebo by sa v planej nahote ukázalo, ako to vlastne s tým ekonomickým „bojom“ proti Rusko vlastne je. Ľudia v Európe totiž dnes už jasne prehrávajú – ekonomicky aj informačne. Dostávajú sa k nim totiž iba tie informácie, ktoré niekto chce aby sa k nim dostali. Ako počas pandémie. Spomínate? Žiadna „opozícia“ v otázke testovania a očkovania sa nepočúvala, pravdu mali len tí, ktorí hlásali to, čo chcela počuť naša vláda a politici v EÚ.

Covid ešte neskončil, Covid ešte trvá…

Nie, COVID-19 ani jeho vážnosť nikto nespochybňoval, lenže namiesto liečenia v ordináciách sa ľudia „liečili“ cez telefón. Laik žasne a „odborník“ sa diví, no bolo tomu tak. Ak by sa ľudia liečili hneď od začiatku v ordináciách a boli im poskytnuté lieky, ktoré inde zaberali (prečo nie u nás?), a bolo ich viacero, v nemocniciach by bolo oveľa viac mŕtvych. Ale čo tam po ľuďoch, hlavne že na tomto obchode so smrťou zarábali farmaceutické firmy. A navyše, už aj tak nás bolo na Zemeguli veľa, tak nás bolo potrebné preriediť. Neveríte? Nuž verte. Však si len spomeňte tí, ktorí ste mali Covid, kto vás liečil doma a čím? Aký liek ste dostali aby ste sa z tej pliagy dostali? Vaša šanca na vyliečenie alebo pobyt v nemocnici bola 50 na 50, rovnako ako tá, ktorú ste mali pri pobyte v špitáli. A potom prišla všemocná experimentálna vakcína, ktorá mala všetko zachrániť. Mala, lenže…

Radačovský: Slobodný prístup k informáciám je základným právom podľa Európskeho dohovoru o ľudských právach

Lenže nezachránila. Ľudia totiž zomierali aj po jej aplikácii, a to neberúc v úvahu koľkí majú poškodené zdravie, či v budúcnosti sa im vyskytnú zdravotné problémy, ba možno aj smrť. Kto však dokáže, že to bolo práve po očkovaní? Zrejme iba veľmi málo ľudí, pretože farmaceutické spoločnosti, ktoré na tomto biznise so „zdravím“ zarobili obrovské milióny až miliardy to jednoducho nedovolia. A opäť je tu lenže… Lenže pozor, jednotlivé štáty, vrátane Slovenska, minuli na nákup „zázračnej“ vakcíny obrovské milióny, ktorej ale zostalo na skladoch dosť veľa kusov. A tým nielenže končí respirácia, ale farmaceutické firmy chcú ešte dopredať zásoby, ktoré majú na skladoch, a s ich predajom rátali. Takže… takže budú nabádať a presviedčať ľudí, že „Covid ešte neskončil, Covid ešte trvá…“ a tak traba ísť na štvrtú, piatu a X-tú dávku. Lebo inak bude zle.

Výhovorky Lebo Rusko a Lebo Fico…

Vráťme sa však k meritu veci s bohatou a rozšafnou EÚ. Takže nielen nezmyselne vyhádzané milióny až miliardy na vakcíny, ale aj ďalšie na „utlmenie“ energetickej krízy a na pomoc Ukrajine. To sme skutočne takí bohatí, že na toto všetko máme? Alebo sme len pseudobohatí a hráme sa na frajerov, ktorí bez krytia tlačia peniaze, ktoré vzápätí rozhadzujú plným priehrštím. Kto to ale bude potom splácať? Však už na pôžičku Ukrajine si musíme požičať. A koľko si na to ešte požičiame? A odkiaľ? Kto toto všetko bude splácať? A kto vlastne za toto bezbrehé rozhadzovanie peňazí bude zodpovedný? Slovo „Rusko“ je už také trápne ako u nás „Lebo Fico“. Frau vod der Leyenová to určite nebude, ba ani jej prisluhovači nie. Tak kto potom? Vám to ešte stále nie je jasné? Nuž bežní ľudia, ktorým budú vtĺkať do hláv, že toto všetko bolo potrebné, a ani si teda budú musieť utiahnuť opasky a uskromniť sa. V mene akéhosi „dobra“.

Dnes musia dôchodcovia prosiť o to, aby mohli slušne žiť, hnevá sa Radačovský

A bohatí, ktorí nahrabali peniaze na našej hlúposti, tí si budú len hladkať bruchá, mädliť vačky a smiať sa. Skvelá perspektíva, však? Prvé úsmevy už vidieť spoza veľkej mláky, pretože USA nielen na vojne Ruska s Ukrajinou, ktorú dotujú zbraňami za miliardy dolárov, ale aj na energetickej kríze, parádne zarábajú. Áno, vojna na Ukrajine je zlá a Rusko je agresorom, ale koľko vojen rozpútali USA? Tie si to ale vždy dokázali elegantne obhájiť. Však lebo teroristi, lebo možné(!!!) chemické zbrane, lebo možné(!!!) atómové zbrane, lebo genocída, lebo… Lebo všetko možné, len nie pravda, kvôli čomu vlastne Američania prišli do toho ktorého štátu zaviesť „demokraciu“ a robiť poriadky. Ozaj, pamätáte sa niekto, že by sa vtedy robil okolo toho taký humbuk ako teraz? Že nie? Prečo asi? Aby to nevyznelo, že chceme niekoho ovplyvňovať a podsúvať mu odpoveď, tak tú nech si dá každý sám.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články