-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Radačovský za klamstvo „naložil“ Uhríkovi. A ľudia mu ešte pridali

Niečo v tej našej bruselskej politike poriadne smrdí. Teda nie niečo, ale niekto. Kto si v posledných dňoch čítal statusy slovenských europoslancov tomu neuniklo, že Milan Uhrík poukázal nielen na požičanie ďalších obrovských miliónov Ukrajine, ale aj na to, že s touto pôžičkou, okrem neho, súhlasili i všetci naši europoslanci. Ako sa ukázalo, nebola to celkom pravda. Vyvrátil mu to hneď po pár dňoch jeden z nich – Miroslav Radačovský.

Miroslav Radačovský je nielen europoslanec, ale aj predseda strany Slovenský Patriot, ktorý vo svojich vyjadreniach nezvykne klamať a už vôbec nie zavádzať. Zrejme aj preto sa v statuse ohradil na slová jeho kolegu Uhríka, ktorého nazval – politické prasiatko. Nezostalo však len pri tomto „slušnom“ zrovnaní, ale skryte ho nazval úbožiakom. Nuž ale aké pomenovanie či označenie si zaslúži ten, kto vedome klame? Žiaľ, u Milana Uhríka si na to Slováci začínajú už pomaly zvykať, hoci on sám sa tvári, že nie on, ale klamári sú všetci okolo neho.

Radačovský za klamstvo „naložil“ Uhríkovi. A ľudia mu ešte pridali
Skúsený právnik a europoslanec Miroslav Radačovský sa ohradil voči kroku prezidentky neobrátiť sa v otázke obrannej dohody s USA na Ústavný súd. Zdroj: archív nn

Prasiatko, bijúce sa o válov, šíri okolo seba špinu

„Akýsi úbožiak, s nie celkom plným rozumovým vybavením, neovládajúci ani základné princípy systému hlasovania v Európskom parlamente, a aj tuším, z ktorého politického spektra, si vymyslel, že dňa 15.09.2022 v Štrasburgu som hlasoval za to, aby Zelenskému boli zasielané peniaze na zabíjanie Rusov a šíri tieto nezmysly na sociálnych sieťach. Toto politické úbožiatko veľmi dobre vie, že konečný výsledok môjho hlasovania o finančnej pomoci Ukrajine je AGAINST – PROTI, čo je ľahko dohľadateľné na parlamentnej stránke,“ napísal hneď v úcode Radačovský, ktorý takto zareagoval na Uhríkov status. Ten v ňom napísal: „ZA ďalšie miliardy pre Zelenského v EÚ hlasovali europoslanci: SMER, SAS, PS/SPOLU, KDH, OĽaNO, Radačovský, PROTI hlasoval: Uhrík (Republika).

Čítajte aj: Radačovský: Slobodný prístup k informáciám je základným právom podľa Európskeho dohovoru o ľudských právach

„Toto politické prasiatko veľmi dobre vie, aký je môj názor na vojnu na Ukrajine. Diplomatické mierové rokovania. Ba dokonca veľmi dobre vie, že moja nebohá matka bola ruskej národnosti a tiež vie, že som bol zaradený na čiernu listinu EP – blacklist, pretože som sa v septembri minulého roka zúčastnil na neoficiálnej misii pri konaní parlamentných volieb v Rusku, čo som uviedol aj vo svojom FB statuse 4. marca 2022,“ pokračuje v „sebaobrane“ Radačovský a na zvýšenie váhy svojich argumentov priložil aj link (TU).

Na každú sviňu sa varí voda, aj na túto sviňu dôjde

Zrejme šéf strany Republika klamal, pretože Radačovský vo svojej obrane pokračuje: „Toto úbožiatko tiež veľmi dobre vie, že politická strana Slovenský PATRIOT, ktorej som predsedom, sa ako jediná politická strana zo Slovenska, 9. mája t. r. zúčastnila osláv víťazstva nad fašizmom na Červenom námestí v Moskve, ako aj pochodu v Nesmrteľnom pluku, čo som zverejnil vo svojom FB statuse dňa 8.5. (TU) a 9.5.2022 (TU). Prasiatko, bijúce sa o válov, šíri okolo seba špinu a to len a len preto, aby získavalo politické preferencie,“ pridal Miroslav Radačovský, ktorý na samý záver ešte napísal: „Vážení priatelia, prepáčte za status, pre mňa verbálne a štýlovo nezvyčajný. Ale už tých prasiatok, ktoré chytajú politické preferencie na nenávisti, klamstve a dezinformáciách, mám skutočne dosť.“

Radačovský sa rozohnil v europarlamente. Podal si sudcov Najvyššieho súdu USA aj poslancov z Renew (VIDEO)

A ako na jeho slová zareagovali diskutujúci Slováci? Tak, ako sa dalo čakať – stáli za ním. „Stojíme za vami p. Radačovský. MOR HO,“ napísal Miroslav Jankovič. „Malo by sa aj menovať to prasiatko, aby sme vedeli, koho si máme vyškrtnúť z kandidátky do EP. Ja osobne ich mám vyškrtnutých dosť,“ pridala sa Janka Oravcová. „Je to sviňa obyčajná,“ nedával si servítku pred ústa Slavomír Vosovič. „Na každú sviňu sa varí voda. Aj na túto sviňu dôjde čo vás očiernila klamstvom normálny človek tomu neuverí,“ skonštatovala Katarína Tóthová. „Chceme poznať meno. Už máme dosť rozmýšľať kto to je. Chceme meno aby sme to prasiatko mohli pravým menom nazvať my národ SVIŇA,“ vyzýva Kveta Macáková. „Pán Radačovský, takým sa nehovorí prasiatko, takým sa hovorí SVIŇA! Držte sa a bojujte za nás!“ odkázala Jaroslava Cvrková.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články