13.1 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Naštvaná podnikateľka z NITRY vláde: Ničíte rodinné firmy, ktoré sme budovali desaťročia

Známa podnikateľka z Nitry Dagmar Belanová je ďalšou z tých, ktorá sa otvorene pridala ku kritike súčasných opatrení, ktoré pripravila vláda.

„Ničíte rodinné firmy, ničíte zdravie občanov, ktorým spôsobujete enormný stres z likvidácie ich podnikov, ktoré budovali desaťročia. Zaujíma Vás, že mnohí zamestnanci môžu prísť pred Vianocami o prácu a nemusia dostať výplatu?,“ pýta sa v statuse, ktorý zverejnila na facebooku.

Prečítajte si aj rozhovor: Dagmar BELANOVÁ: Odvody sme museli doplatiť, štát nás sankcionoval, hoci deklaroval, že k pokutám nepríde

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky,Ministerstvo financií SR, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Igor Matovic, Eduard Heger – predseda vlády SR

Vážené dámy, páni, prosím Vás, o akom lockdowne tu točíte a tliachate; deti chodia do školy, fabriky ste neobmedzili, ľudia cestujú do práce MHDopravou, v supermarketoch v režime “Zaklad” môžu nakupovať a stretávať sa všetci bez obmedzení a dokonca si môžu nakúpiť všetok tovar aj neesencialny. Hranice sú otvorené, môže sa cestovať kdekoľvek do zahraničia na dovolenky, na nákupy. Gratulujem Vám k tomuto rozhodnutiu, ľudia pred Vianocami si nakúpiť u nás nemôžu, ale za hranicami s radosťou minú svoje peniaze na vianočné darčeky.

Zatvorením obchodov v OC sa rapídne znížil záujem o vakcináciu. Ide Vám naozaj o likvidáciu malých, stredných domácich podnikateľov, alebo je to Vaša neschopnosť prijať také opatrenia, aby Vám ľudia verili, rešpektovali Vás.

Ničíte rodinné firmy, ničíte zdravie občanov, ktorým spôsobujete enormný stres z likvidácie ich podnikov, ktoré budovali desaťročia. Zaujíma Vás, že mnohí zamestnanci môžu prísť pred Vianocami o prácu a nemusia dostať výplatu?

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov poukazuje na aktuálne problémy a žiada okamžitú pomoc . Štát nás zatvoril a zároveň nám stavia šibenicu. Nie sme len 2%HDP, zamestnávame cez 300 tisíc zamestnancov, ktorí majú svoje rodiny. Už sme dokázali, že vieme zabezpečiť bezpečné prostredie v našich prevádzkach a ochrániť našich zamestnancov a zákazníkov.

Ak nás nechcete odškodniť, nechajte nás pracovať, postaráme sa o seba sami a ešte Vám naplníme štátnu kasu DPHačkou, o ktorú teraz prichádzate. Verím, že Vás zaujíma príbeh obyčajného občana, nie podvodníka, ale zúfalca, ktorému sa rúca 30 ročný rodinný podnik, nie jeho chybou, ale chybou Vašich rozhodnutí.

Naštvaná podnikateľka z NITRY vláde: Ničíte rodinné firmy, ktoré sme budovali desaťročia

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články