26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Nástupište 1-12: Pripravte sa na kultúrne leto na opustenom salaši

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 srdečne pozýva do nových letných priestorov pod Topoľčianskym hradom v areáli nečinného salaša, Pažite, letný stage Nástupišťa 1-12.

Kreatívno-kultúrne centrum Pažite je novovznikajúci priestor o.z. Nástupište 1-12.

Cieľom projektu Pažite je vytvoriť na geografickej i kultúrnej periférii (opustený salaš v koncovej turistickej obci Podhradie na úpätí Považského Inovca v Topoľčianskom okrese) novodobé multidisciplinárne centrum.

Nástupište 1-12: Pripravte sa na kultúrne leto na opustenom salaši

Cieľom centra je vytvárať prístupný dialóg o súčasných kultúrnych, spoločenských, no aj vedeckých témach a tak priamo prispievať k rozvoju miestnej komunity a širšieho regiónu. A to v súčinnosti s náhodnými okoloidúcimi (turistami, ktorí vo veľkých počtoch navštevujú miestny hrad) ako aj cielene s prizvanými hosťami a širokou verejnosťou.

V letnej sezóne pripravujeme umelecký program s cieľom prezentácie a podpory tvorby súčasného umenia a kultúry s dôrazom na recykláciu materiálov a readymade, tzv. zelené umenie a aj vytvorenie záujmových bodov prostredníctvom vytvorenia niekoľkých monumentálnych umeleckých inštalácií s environmentálnou tematikou, tvorba land-artu, site -specifických inštalácii, happeningov a umeleckých plenérov a rezidencií vždy spojené so sprievodnými aktivitami pre širokú verejnosť.

Nástupište 1-12: Pripravte sa na kultúrne leto na opustenom salaši

Vytvárame otvorenú platformu na vzdelávanie, workshopy a prednášky formou zážitku so sprievodnými podujatiami s dôležitým odkazom na enviro témy.

Najbližší program Pažite, Salaš Podhradie:

Každú sobotu máj-jún-júl ● 14:30-16:30 Výtvarné a keramické dielne 4.jún 2022 ● 16.30 koncert DIS IS MARKETA ● 19:30 premietanie najlepších krátkych filmov Best of AZYL 2021 2.júl 2022 16:30 ● Bábkové divadlo Morgonrock:Lovec plastov Zero Waste, Ekologická bábkarská show 3.júla 2022 10:00-22:00 ● Festival Kvantum KVANTUM celodenný festival súčasného umenia v prírode: Miro Toth, Michaela Antalová, Stroon, Ján Sicko, Matúš Lányi, Jakub Pišek, Adrian Myhr a ďalší.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články