16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nástupište 1-12, Topoľčany: Jakub Užovič: Vedomia objektov /Performance

Srdečne pozývame v piatok 3.6.2022 do priestorov Nástupište 1-12, Topoľčany.

Jakub Užovič: Vedomia objektov /Performance

Performancia vychádza zo skúsenosti autora v modelingovom priemysle, ktorý ho sčasti pripravil o slobodné rozhodnutia nad jeho vlastným telom. Performance rozvíja myšlienku onoho bytia a existencie neživotných veci. Pocity nadriadenosti, rozhodovaní o pohybe či existenciu premieta do diela, ktoré sa preňho stáva bytím, nad ktorým nechce mať kontrolu.

Nástupište 1-12, Topoľčany: Jakub Užovič: Vedomia objektov /Performance
Zdroj:fb

Autor v rámci projektu skúma rôzne hladiny a prvky, ktorými by sa vedel od vytváraného diela čo najviac oddeliť. Na základe tejto premisy si volí rôzne letecké atribúty. Práve tie vnášajú do bytia charakter slobody a neviazanosti.

Nástupište 1-12, Topoľčany: Jakub Užovič: Vedomia objektov /Performance
Zdroj:fb

Zároveň sa stávajú aj prostriedkom plným rozporov, ktoré vyplývajú z leteckej tradície okolo autorovej osoby. Srdcom a živým komunikačným prostriedkom diela bude sterlingov motorček, pri ktorom dochádza k emočnej komunikácii vďaka jeho pohybu a zvuku.

Fvck_Kvlt

Sólový trapový projekt Denisa z trnavskej punkovej kapely The Wilderness. Je súčasťou zoskupenia KVLT CREW, ktorej členmi sú aj Edúv Syn, DJ Kabal alias Žakhéles, Paris, Inšpektor Nádej a Crystalyne. Debut Kvlt Teachings a s ním aj nástup na scénu prišiel koncom roka 2019. Nasledovalo niekolko singlov, mixtejpov, koncertov, spoluprác s viac aj menej známymi menami a rok 2020 zavŕšil dovtedy najvýraznejší druhý album Zabijem sa!, ktorý bol aj nominovaný na viacero cien vrátane Radio Head Awards – Album roka / Cena kritikov.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články