15.9 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Nárast chorobnosti na chrípku sa v NSK spomalil

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji stúpla aj v uplynulom týždni. Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre však počet chorých stúpol iba mierne. Aj napriek tomu však bolo nutné zatvoriť dve škôlky v Komárňanskom okrese.

Celkovo bolo vo štvrtom kalendárnom týždni hlásených 3913 akútnych respiračných ochorení. Z toho počtu šlo o chrípku v 405 prípadoch. „Predstavuje to nárast chorobnosti na chrípku o 2,3 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu. Z dôvodu zvýšeného výskytu ochorení bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v dvoch materských školách v okrese Komárno,“ uviedol RÚVZ v Nitre.

Najviac chorých bolo v skupine nula- až päťročných detí, priebeh ochorení bol komplikovaný u 114 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 71,1 percenta zápalov prínosových dutín, sedem percent zápalov pľúc a 21,9 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 58 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 44 percent lekárov pre dospelých.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články