17 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Levice: Nemocnica spustila očkovanie detí proti ochoreniu COVID-19

Nemocnica Agel Levice spustila v utorok očkovanie detí vo veku od päť do 12 rokov proti ochoreniu COVID-19. Dostupná je jedna očkovacia látka, a tou je vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Zaočkovať sa môžu prísť záujemcovia s registráciou v Národnom centre zdravotníckych informácií vždy v utorok v čase od 7.30 do 11.00 h, informovala vedúca vakcinačného centra levickej nemocnice Katarína Strošková.
      Deti musia prísť výhradne v sprievode zákonného zástupcu. Na zaočkovanie je potrebný aj výmenný lístok od pediatra a kartička poistenca. Vo výmennom lístku musia mať potvrdené, že môžu byť zaočkované vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Okrem očkovania detí pokračuje nemocnica aj v očkovaní prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny proti novému koronavírusu či v testovaní.

V nemocnici v Leviciach je momentálne hospitalizovaných päť pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19 na štandardnom kyslíkovom lôžku. Stav jedného pacienta si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Zdroj: TASR

Foto: dovera.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články