23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

NAKA zadržala zamestnanca UK pri preberaní úplatku vo výške 20.000 eur 

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržal v stredu zamestnanca Univerzity Komenského (UK) v Bratislave pri preberaní úplatku vo výške 20.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

Úplatok si mal zamestnanec vyžiadať v súvislosti s preberacím konaním vykonaných stavebných prác na Prírodovedeckej fakulte a Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. „Vzhľadom na súčasné štádium trestného konania nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ dodala hovorkyňa.

UK podľa vlastných slov poskytuje maximálnu súčinnosť pri vyšetrovaní. „Dekan Prírodovedeckej fakulty UK s okamžitou platnosťou zadržaného odvolal zo všetkých riadiacich a koordinačných funkcií a odňal mu všetky príslušné poverenia,“ informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Univerzita vyhlásila, že odsudzuje akékoľvek prejavy korupcie. „Nechce byť v žiadnom prípade spájaná s akýmikoľvek pochybnosťami vo vzťahu k takémuto konaniu, a keď už k takémuto individuálnemu zlyhaniu prišlo, záleží nám na korektnom vyšetrení a vyvodení dôsledkov,“ dodala Miller s tým, že ďalšie kroky podniknú hneď, ako budú mať k dispozícii viac informácií.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x