28.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Nadácia Integra: Slovenskí darcovia pomáhajú podporiť vzdelávanie detí v Afrike

Do projektu podpory vzdelania detí z africkej Kene a Etiópie, ktorý vytvorila a koordinuje Nadácia Integra, sa zapojilo už 970 slovenských darcov. Spolu podporujú takmer tisíc detí z tých najchudobnejších rodín. V stanovisku to uviedla Nadácia Integra.
      Len 25 eur mesačne zabezpečí dieťaťu jedlo, pitnú vodu, školské pomôcky, výučbu, zdravotnú starostlivosť a v prípade potreby aj bývanie. Neskôr si vie vďaka získaným vedomostiam a zručnostiam nájsť prácu a postarať sa o seba a svoju rodinu. Deti, ktorým slovenskí darcovia pomáhajú so vzdelaním, pochádzajú z veľmi chudobných rodín.
      „Keďže ich rodičia ledva zarobia na jedlo či bývanie a výdavky na vzdelanie sú vysoké, deti ostávajú doma a sú odsúdené na zotrvávanie v bludnom kruhu chudoby. Niektoré z nich však rodičov už nemajú a ak sa o ne nestarajú príbuzní, žijú na ulici. Ich život sa zásadne mení, keď doň vstúpia podporovatelia,“ dodala Lucia Pagáčová, koordinátorka projektu Podpora detí Nadácie Integra.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články