26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Pápež v SR: Očkovaní sa môžu hlásiť ešte do nedele, OTP už nie

Registráciu do OTP sektorov na podujatia s pápežom Františkom už uzavreli. Dôvodom sú kapacitné obmedzenia vyplývajúce z epidemiologických nariadení. Plne zaočkované osoby sa môžu prihlasovať do nedeľnej (12.9.) polnoci. TASR o tom vo štvrtok informovala tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).
      „Každý zaregistrovaný účastník do OTP sektoru dostane emailom vstupenku s QR-kódom: vstupenku si musí vytlačiť a priniesť na podujatie. Pri vstupe do sektoru OTP sa návštevníci preukážu vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní COVID-u v ostatných 180 dňoch,“ vysvetlila KBS.
      Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi. KBS upozornila návštevníkov, že otestovať sa treba dať pred príchodom na podujatia v mieste svojho bydliska.
      V prípade, že chce ísť do OTP sektoru zaočkovaná osoba, musí predložiť platný európsky COVID certifikát s QR kódom. Žiadne iné potvrdenie, ani s QR kódom sa nebude akceptovať. V prípade dvojdávkovej vakcíny je potrebný certifikát 2/2, teda o druhej dávke.
      „Dôrazne odporúčame očkovaným, aby sa registrovali v časti pre očkovaných, a jedine ak musia sprevádzať neočkovanú osobu, tak sa registrovali v časti pre OTP,“ dodala KBS.
      Registráciu pre plne očkovaných uzavrú o polnoci z nedele 12. na pondelok 13. septembra. Prihlásiť sa je možné do Šaštína, Prešova a Košíc. Bez registrácie sa záujemcovia na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka nedostanú. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke www.navstevapapeza.sk.
      Návšteva pápeža na Slovensku sa uskutoční 12. až 15. septembra.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články