14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nadácia Detského kardiocentra chce ďalej prispievať k modernej starostlivosti

Nadácia Detského kardiocentra chce naďalej prispievať k modernejšej starostlivosti o detských pacientov s vrodenými a získanými chybami srdca. Uviedla to pri príležitosti 30. výročia svojho fungovania. TASR o tom informovala Jana Kadlečíková z nadácie.

„Nadácia zakúpila vďaka podpore verejnosti veľké množstvo prístrojov, ktoré je potrebné neustále modernizovať a prispôsobovať pokroku v oblasti detskej kardiológie. Snahou nadácie bude aj naďalej spolu s odborníkmi sledovať vývoj v tejto oblasti a prispôsobovať svoju pomoc aktuálnym potrebám modernej medicíny a Detského kardiocentra,“ uviedla s tým, že vybavenie kardiocentra medicínskymi prístrojmi a technikou je dominantným cieľom jej podpory.

Poukazuje tiež na dôležitosť zvyšovania odbornosti lekárov a sestier Detského kardiocentra, ktoré je prioritou pre diagnostiku a liečbu srdcových ochorení u detí. „Nadácia plní účel podpory ďalšieho vzdelávania špecialistov Detského kardiocentra a finančne zastrešuje účasť lekárov a sestier na medzinárodných kongresoch, konferenciách či pobytoch na prestížnych klinikách mimo Slovenska. Taktiež sa finančne podieľa na účasti odborníkov DKC na kurzoch, seminároch a psychologických výcvikoch,“ ozrejmila Kadlečíková.

Nadácia tiež počas svojho fungovania pomohla spríjemniť prostredie nemocnice pre deti i rodičov. Okrem toho sa pacientom venuje aj po prepustení z nemocnice. „Špeciálnu starostlivosť si vyžadujú pacienti vzhľadom na ich sťaženú prispôsobivosť na bežný každodenný režim, prirodzený pre ich rovesníkov. Nadácia preto pre deti s ochorením srdca zabezpečila pomoc vo forme špeciálnych pedagógov, ktorí navštevujú pacientov v pohodlí ich domova a pomáhajú im prekonávať ochorením spôsobené hendikepy,“ priblížila Kadlečíková.

Pripomenula aj minuloročné založenie športového klubu Srdiečko, ktorý ponúka deťom s ochorením srdca možnosť zacvičiť si. „Športová aktivita môže zvýšiť výkonnosť srdca a všeobecne pomôcť cirkulácii krvi v tele,“ vysvetlila.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x