26.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Generálny prokurátor Ukrajiny A. Kostin poďakoval GP SR M. Žilinkovi

Andrij Kostin, generálny prokurátor Ukrajiny počas utorkového videohovoru s generálnym prokurátorom Slovenskej republiky Marošom Žilinkom uviedol: „Vyslovujem poďakovanie a uznanie za to, že Maroš Žilinka, ako vôbec prvý generálny prokurátor z krajín EÚ, navštívil územie Ukrajiny, a to hneď v prvých týždňoch po začatí vojnového konfliktu a stretol sa s vtedajšou generálnou prokurátorkou a zástupcami ukrajinskej prokuratúry. Túto návštevu si ukrajinská prokuratúra nesmierne váži a nezabudne na tento veľký výraz podpory.“

Maroš Žilinka a Andrij Kostin diskutovali o právnych otázkach súvisiacich s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine, aktuálnom stave a vedení vyšetrovania vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti, vedeného slovenskými OČTK, spolupráci a vzájomnej medzinárodnej pomoci v rámci činnosti členov Spoločného vyšetrovacieho tímu (Ukrajina, Poľsko, Litva, Slovensko, Estónsko, Lotyšsko, Rumunsko, Medzinárodný trestný súd), vykonávaní finančných vyšetrovaní, či nahrávaní dôkazov do databázy Core International Crime Evidence Database (CICED).

S rezortným kolegom sa Maroš Žilinka zároveň zhodol na potrebe aj naďalej pokračovať v efektívnej spolupráci smerujúcej k dosiahnutiu spravodlivosti. Generálni prokurátori Slovenskej republiky a Ukrajiny sa dohodli aj na osobnom stretnutí, ktoré by sa malo uskutočniť v dohľadnom čase.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x