2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Naď naložil Pellegrinimu: Je buď klamár, alebo odborne vyprahnutý

„Odporučil som opakovane aj Pellegrinimu a tiež jeho “odborníkovi” na obranu Kmecovi, ktorý vie o obrane asi toľko, ako ja o jadrovej fyzike, aby boli radšej ticho. Ale oni si nedajú v dobrom povedať a klamú a vymýšľajú si a trepú dve na tri, a nie a nie prestať. Ešte aj tlačovku v štýle Pat a Mat si pripravili. Nuž, kto chce kam, pomôžme mu tam…Pamätáte si? Oni tvrdia, že ich kolesové bojové obrnené vozidlo 8×8 “Vydra”, by za vlády Pellegriniho stálo vraj 3,3 milióna eur bez DPH alebo teda 4 milióny s DPH.

Naď naložil Pellegrinimu: Je buď klamár, alebo odborne vyprahnutý

Tender na bojové vozidlá 8×8: Hlas chce, aby ho premiér a minister financií preverili

My tvrdíme, že po nástupe na MO SR sme zistili, že reálna cena, ako to mali dokumentačne pripravené na MO SR a tiež v spoločnosti Konštrukta Defence (projektový manažér) a s rôznymi firmami aj odkonzultované, bola 4 milióny PLUS DPH, teda približne 4,8 milióna eur a k tomu ešte bolo treba dokúpiť komunikačné a informačné systémy (min. pol milióna). Celkovo by sa ich cena vyšplhala ďaleko cez 5 miliónov eur.

Naď naložil Pellegrinimu: Je buď klamár, alebo odborne vyprahnutý

Oni tvrdia, že vraj my klameme, že to tak nebolo… Ok, pozrime sa na dôkaz…Toľkoto len malý facebookový tízer k “odbornosti” pánov z Hlasu. Napriek lepšej kvalite a novším riešeniam niektorých komponentov v našom návrhu vozidla, napriek vyše 15% inflácii od roku 2019, napriek tomu všetkému je naša ponuka lacnejšia, ako bola tá ich vtedy pred 3 rokmi. Pýtam sa, prečo tam asi mali takú veľkú vatu pripravenú? Pre koho? Za čo? Čoskoro dodáme ešte viac dokumentácie, k tej “oveľa výhodnejšej” ponuke, ktorú pripravila Pellegriniho “odborná” vláda.

Tak kto teda klame? Radšej hamovať, ako banovať…,“ napísal minister na facebooku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články