15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Na Zvolenskom zámku bude v auguste nočná prehliadka i noc svetových videoklipov

Nočná prehliadka zámku či ukážky svetových videoklipov môžu zažiť počas augusta návštevníci Slovenskej národnej galérie (SNG) na Zvolenskom zámku. Podujatia sú súčasťou letnej ponuky SNG.

Ako informuje SNG, už 1. augusta sa uskutočnia rozprávkové nočné prehliadky zámku. „Návštevníci sa môžu prejsť nádvorím a chodbami, po ktorých kráčali uhorskí králi a kráľovné, a zažiť pravú atmosféru noci na zámku,“ uvádza galéria. Príbehmi budú sprevádzať Rytieri Vir fortis.

V piatok 4. augusta sa uskutoční Noc najlepších svetových videoklipov s Petrom Konečným, šéfredaktorom a zakladateľom najstaršieho slovenského špecializovaného filmového portálu Kinema.sk. Program je určený všetkým, ktorí majú radi výnimočnú hudbu a jej filmové obrazy.

Na Zvolenskom zámku bude v auguste nočná prehliadka i noc svetových videoklipov

V sobotu 5. augusta sa návštevníci môžu zúčastniť na lektorskom výklade o Zvolenskom zámku, jeho histórii a expozíciách SNG, ktoré sa v jeho priestoroch nachádzajú. Výklady sa v auguste konajú každú sobotu. V ten istý deň bude aj vernisáž Zuzany Kochánkovej. Umelkyňa sa venuje hľadaniu krásy vo všetkých veciach, najmä v architektúre a mestských priestoroch. „V jej dielach sa objavujú realistické zobrazenia miest a budov, ktoré ju oslovujú svojou krásou,“ približuje SNG.

V stredu 9. augusta bude špeciálne sprevádzanie zámkom. Uskutoční sa na nádvorí a v interiéri zámku, kde rodiny s deťmi čaká niekoľko tvorivých úloh a pohybových aktivít. „Hravou formou sa zoznámite s výchovou kráľových rytierov a kráľovniných dvorných dám. Dozviete sa, aké boli rytierske cnosti a vyskúšate si niektoré zo slobodných umení, ktoré museli v minulosti ovládať synovia aj dcéry bohatých šľachticov,“ pripomína galéria.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x