16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Súťaž mladých slovenských výtvarníkov Maľba 2023 pozná 20 finalistov

Tradičná súťaž mladých slovenských výtvarníkov do 35 rokov a ocenenie s rovnomenným názvom Maľba pozná tohtoročnú dvadsiatku finalistov. Do 18. ročníka súťaže pre maliarske talenty, ktorú organizuje Nadácia VÚB, sa prihlásilo vyše 100 autorov. „Odborná porota posunula do finále značný počet nových mien, ktorí sa budú začiatkom jesene uchádzať o titul držiteľov ocenenia Maľba 2023,“ TASR o tom za organizátorov informoval Tomáš Turčan. Spresnil, že medzi finalistami je 12 debutantov, ktorí dostanú príležitosť prezentovať svoje diela.

Súťaž mladých slovenských výtvarníkov Maľba 2023 pozná 20 finalistov

Súťažné diela hodnotila a víťazov vyberie porota, ktorú tvoria Michal Novotný, riaditeľ zbierok moderného umenia Národnej galérie Praha, rakúsko-slovinská historička umenia, kurátorka a pedagogička Hana Ostan Ožbolt a Jaime Valero, maliar a vizuálny umelec zo Španielska. Slovensko zastupuje v tíme porotcov historička umenia, kritička a kurátorka Ivana Moncoľová.

Porotcovia vybrali do finále obrazy, ktoré vytvorili Zuzana Badinková, Barbora Durajová, Juraj Ďuriš, Oskar Felber, Paulína Gajerová, Alexandra Hrehová, Dajana Hroššová, Monika Hurajová, David Javorský, Kristína Kandriková, Samuel Kollárik, Dominika Kováčiková, Richard Marco, Ivana Mojšová, Miroslav Sandanus, Dominika Škorváneková, Anna Štefanovičová, Michaela Šuranská, Helen Tóth a Dušana Vrbovská.

Mená ocenených budú známe 21. septembra na vernisáži finálových diel v bratislavskej Galérii Nedbalka.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x