15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Na západnom Slovensku začínajú jarné prázdniny, oddychovať budú žiaci troch krajov

Týždenné jarné prázdniny si po žiakoch z východného Slovenska užijú od pondelka žiaci z Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. K vyučovaniu sa vrátia opäť v pondelok 7. marca.
      

Týždeň voľna je už tradične rozdelený podľa krajov na tri termíny. Uplynulý týždeň si ako prví v školskom roku 2021/2022 užili jarné prázdniny žiaci základných a stredných škôl v Prešovskom a Košickom kraji. Voľno mali od 21. do 25. februára.
      Ako poslední budú mať voľno žiaci zo stredného Slovenska, konkrétne z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja. A to v termíne od 7. do 11. marca.

Na západnom Slovensku začínajú jarné prázdniny, oddychovať budú žiaci troch krajov


      Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Školáci budú od školy oddychovať od 14. do 19. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 20. apríla.
      Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 2. septembra. Školský rok 2022/2023 sa začne v pondelok 5. septembra.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články