16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Na Slovensku „zúri“ politická vojna. V ostrej paľbe sa do seba pustili Lucia Ďuriš Nicholsonová a Milan Mazurek

Kým Ukrajinci bojujú, slovenskí politici sa medzi sebou naťahujú, kto je viac protiruský či proukrajinský. Prirodzene, v tomto boji nesmie chýbať ani tradičná všetkokomentovateľka Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Situácia na Ukrajine je zlá, pretože vojna, v ktorej zomierajú civilisti a najmä deti, je strašná. Zlé je však i to, že mnohí politici si práve na tejto hroznej vojne vytĺkajú svoj voličský kapitál. A platí to o všetkých naprieč naším politickým spektrom. Prirodzene, bokom nechcela zostať ani europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá zvykne v statusoch komentovať prakticky všetko. Spravila tak aj teraz, keď si zobrala na paškál niektorých našich, podľa nej, „politických pomätencov“. Jeden z nich, Milan Mazurek z hnutia Republika, jej rovnako cez status nezostal nič dlžný.

Slovo dnes môže zabiť. Vypnime tých, ktorí bojujú slovom na strane zla

„Kedy, ak nie teraz? Koho, ak nie ruských trollov? VYMAZAŤ. ZRUŠIŤ,“ púšťa sa hneď od úvodu do boja Ďuriš Nicholsonová, podľa ktorej je vojna na Ukrajine je boľavá facka pre všetkých, ktorí sme si hoveli v mieri. „Drvivá väčšina z triezvo uvažujúcich vždy vedela, že Putin je agresor, ale nikdy sme si reálne nevedeli predstaviť, že rozpúta v 21. storočí vojnu. Pomedzi všetky tie fejsbúkové a instagramové zbytočnosti všedných dní sa sem tam vynárali proruské propagandy o zlom západe a o ruskom bohatierovi Vladimírovi, ktorý klikuje lepšie ako Fico, je lepším agentom ako 007 a priateľom na telefóne Chucka Norrisa, keď je v úzkych,“ pokračuje europoslankyňa, ktorá vzápätí píše, že pravidelne nás takto vyrušovali dezinformačné weby, ale aj naši politickí pomätenci – Blaha, Mazurek, Uhrík.

„A my sme si vždy hovorili, že ich treba vypnúť. Niekedy. Raz. Už zajtra. Čas nás netlačil. Vždy bolo nejaké zajtra. Ale dnes je vojna. Pre ľudí, ktorí ešte aj dnes šíria propagandu Kremľa, vykrikujú klamstvá o zlom západe a robia si štvavú kampaň na ženách, deťoch a starcoch utekajúcich pred vojnou, – pre nich už nesmie byť žiadne zajtra,“ púšťa sa do protiútoku Ďuriš Nicholsonová, podľa ktorej sociálne siete spravili revolúciu a sloboda slova v našej spoločnosti otvorila dvere šíreniu lží, dezinformácií a propagandy z Kremľa, ktorá je dnes demaskovaným vojnovým nástrojom. „Slovo dnes môže zabiť. Preto hovorím, už ŽIADNE ZAJTRA. Vypnime tých, ktorí bojujú slovom na strane zla. Vypnime ruských trollov, vymažme zo svojich životov fejsbúkových agentov Ruska a užitočných idiotov,“ pokračuje nekompromisne europoslankyňa.

Ďuriš Nicholsonová chcela potupiť Uhríka, schytala to ale sama. „Lucka, Lucka, ty si na tomto svete zbytočná ako semafor na konci slepej ulice!“

Naša nepodarená Lucka mala zase záchvat nenávisti a blúznenia

„A ak ich škodlivosť pre demokraciu a mier bude ešte niekto relativizovať, nech si opakovane pozrie zábery zbombardovaných miest v krajine, s ktorou máme spoločnú hranicu, a ktorú ničí náš spoločných nepriateľ – Putinove Rusko,“ končí svoj rázny status Lucia Ďuriš Nicholsonová. Prirodzene, odpovede sa jej dostalo prakticky okamžite. A to od jedného z tých mužov, ktorých spomenula vo svojom statuse.

Ak sa zvykne vravieť, že trafená hus zagága, tak v tomto prípade to platilo presne. „Priatelia, naša nepodarená Lucka mala zase záchvat nenávisti a blúznenia, hodný Charlieho Mansona alebo súdruha Trockého. Prosím vás. Napíšte jej a opýtajte sa, ako by som jej vedel pomôcť resocializovať sa a byť opäť normálnou súčasťou spoločnosti. Keď vám odpovie, pošlite mi to, ja jej rád pomôžem. Nerád vidím, ako žena trpí a navyše bez potrebnej pomoci…,“ napísal vo svojom statuse ako odpoveď Milan Mazurek.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články