20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Na Slovensku pribudne ďalších 16 Regionálnych centier podpory učiteľov

Na Slovensku pribudne ďalších 16 Regionálnych centier podpory učiteľov. Od nového školského roka ich bude fungovať dokopy 32. Na utorňajšej tlačovej konferencii v Martine o tom informoval dočasne poverený minister školstva Ján Horecký.

„Naším cieľom je podporiť týmto spôsobom školy a samotných učiteľov v regiónoch celého Slovenka pri zavádzaní zmien v obsahu a formách vzdelávania. Bude sa tak diať prostredníctvom mentoringu, poradenstva a konzultácií, predovšetkým v prioritných tematických oblastiach počas prechodu na nové kurikulum,“ vysvetlil Horecký.

Medzi prioritné tematické oblasti, v ktorých mentori môžu poskytovať učiteľom pomoc, patria napríklad vzdelávacie programy, hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov či personalizácia vyučovania a inkluzívne vzdelávanie. Zriadenie a činnosť centier sú financované z Plánu obnovy a odolnosti SR.

„Do vzdelávacieho systému sme priniesli nový prvok. Nie je správne, aby každá zmena vo vzdelávaní prebiehala ako štátna úloha a školy boli jej vykonávateľmi, často nedobrovoľnými. Naším cieľom je do zmien vo vzdelávaní zapojiť širší okruh škôl a iných organizácií, lebo školstvo a vzdelávanie má byť záležitosťou celej spoločnosti,“ vysvetlil riaditeľ odboru kurikula a inovácií na ministerstve školstva Martin Kríž.

V centrách je v tomto roku obsadených 153 mentorských miest, od nového školského roka by sa ich počet mal zvýšiť na 320. V letných mesiacoch je naplánovaná príprava a školenie mentorov a následne od 1. septembra začnú pôsobiť priamo na školách v regióne. V rámci Slovenska bude postupne pôsobiť 400 odborne vyškolených mentorov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x