19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Na očkovanie novou vakcínou sa počas prvého dňa zaregistrovalo 1113 osôb

Počas prvého dňa využilo možnosť registrácie na očkovanie novou vakcínou od spoločnosti Novavax 1113 osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

„Počas prvých hodín od spustenia registrácie sme zaznamenali viac ako 500 záujemcov o vakcínu Nuvaxovid, v priebehu prvého dňa evidujeme 1113 záujemcov o novú vakcínu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že 533 z nich sa registrovalo na prvú dávku a 580 na preočkovanie.
      „Vakcína od Novavaxu je dvojfázová a medzi podaním prvej a druhej dávky by malo uplynúť 21 dní,“ doplnila hovorkyňa.

Prihlásiť sa na očkovanie touto vakcínou je od utorka (15. 2.) možné rovnako ako v prípade ostatných vakcín prostredníctvom registračného formulára na stránke korona.gov.sk, kde si záujemca zvolí aj miesto očkovania. Registrácia je možná pre osoby staršie ako 18 rokov.
      Dovoz očkovacích látok je podľa ministerstva zdravotníctva predbežne naplánovaný na koniec februára, samotné očkovanie sa začne následne.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN
    

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články