15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Branislav Gröhling: POKLESOL percentuálny podiel pozitívnych zamestnancov škôl a žiakov

V školstve oproti minulému týždňu poklesol percentuálny podiel pozitívnych zamestnancov škôl aj žiakov. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Uplynulý týždeň sa urobilo takmer 600.000 samotestov a pozitivita klesla aj v tomto prípade, poznamenal šéf rezortu školstva. Zároveň požiadal rodičov, aby si pred začiatkom jarných prázdnin vyzdvihli samotesty na testovanie žiakov.
      Ministra teší, že dôjde aj k úprave individuálnej karantény pre žiakov. Poukázal, že boli vypočuté ich požiadavky a argumenty. Presné detaily však podľa jeho slov upraví vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR. Verí, že k individuálnej karanténe sa pristúpi od marca.

V súvislosti s maturitnými skúškami minister povedal, že sa budú realizovať v štandardnom režime. Zmena bude podľa jeho slov v prípade predĺženia doby externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti v každom vyučovacom predmete o 15 minút. Školy tiež upravia zadania ústnej formy internej časti tak, aby otázky reflektovali spôsob vzdelávania žiakov v období dištančného vyučovania.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články