10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

N. Zámky: Galéria umenia Ernesta Zmetáka predstavuje tvorbu Františka Skálu

Novozámocká Galéria umenia Ernesta Zmetáka v týchto dňoch sprístupnila výstavu venovanú tvorbe českého výtvarníka Františka Skálu. Ide o najrozsiahlejší výber z jeho diel predstavený na Slovensku.
      Návštevníci galérie uvidia maľby z posledných troch rokov. Sú maľované prírodnými pigmentmi a inšpirované pôvodnými obyvateľmi Austrálie. „František Skála v nich načrtáva vlastnú mytológiu a prináša jedinečný zážitok z ríše zázračného,“ uviedla galéria.
      Ako pripomenuli organizátori výstavy, pre tvorbu Františka Skálu je príznačný originálny pohľad, zakotvenie v magickom svete imaginácie, v návratoch k prírode a k archaickému umeniu prírodných národov. „Zahŕňa v sebe široký záber od maľby, kresby, grafiky, koláže, asambláže, objektov, plastík až po účinkovanie v divadle, hudobných skupinách a performance,“ pripomenula kurátorka výstavy Eva Skálová.

Zdroj: TASR

Foto: artalk.cz NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články