12.6 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

N. Baňa: Bývalú nemocnicu menia na zdravotné stredisko, má mať sedem ambulancií

V Novej Bani stavajú Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Nové zdravotné stredisko vzniká v objekte bývalej nemocnice na Cintorínskej ulici, ktorá skončila svoju činnosť ešte v roku 2004. Ako pre TASR uviedol primátor Branislav Jaďuď, samospráva chce týmto projektom sústrediť ambulancie lekárov pod jednu strechu, keďže aktuálne sú roztrúsené po celom meste. V centre počítajú so sedmičkou ambulancií.

Mesto sa pred niekoľkými rokmi stalo spoluzakladateľom neziskovej organizácie Medical, ktorá na jeseň v roku 2019 podala projekt na vybudovanie CIZS prostredníctvom eurofondov. Nenávratný finančný príspevok je vo výške 700.000 eur. Podľa primátora je ale stavba v časovom sklze, okrem iného aj pre výrazné nárasty cien stavebných materiálov.

V CIZS by malo vzniknúť sedem ambulancií pre primárnu zdravotnú starostlivosť. „Budú tam všeobecní lekári pre deti a pre dospelých, gynekológ, stomatológ a ďalšie špecializované ambulancie,“ vymenoval primátor. Vytvoria tam tiež podmienky na vznik potrebných sociálnych služieb – pracoviska sociálneho poradenstva.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x