21.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Krištáľové krídlo ocení významné osobnosti Slovenska 4. marca

Krištáľové krídlo ocení významné osobnosti Slovenska za rok 2022 v sobotu 4. marca. Slávnostné vyhlásenie laureátov 26. ročníka sa uskutoční v Slovenskom národnom divadle (SND) v Bratislave. Galavečer v priamom prenose odvysiela RTVS na Jednotke.

Ako ďalej avizuje organizátor, hlavnými hviezdami programu budú nominované osobnosti – lekári, vedci, manažéri, filantropi, umelci a športovci, ktoré v roku 2022 dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech alebo podali výnimočný výkon. Spomedzi nich spozná verejnosť laureátov ceny za rok 2022. „Náš galavečer bude plný pozitívnych emócií a príbehov výnimočných Slovákov. Verím, že verejnosti opäť potvrdíme, že medzi nami žije stále dosť nadaných, tvorivých a uznávaných profesionálov, na ktorých môžeme byť hrdí, a ktorí robia dobré meno našej krajine,“ hovorí výkonná riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

Mimoriadnu cenu, ktorú Veľká porota udeľuje za celoživotné dielo, úspech v zahraničí alebo iný výrazný počin, si za rok 2022 prevezmú dve osobnosti – jedna je z oblasti umenia a druhá z hospodárstva. Konkrétne mená oznámia až počas galavečera.

Hostí a televíznych divákov počas neho prevedie štvorica známych televíznych tvárí – Marianna Ďurianová, Janette Štefánková, Karin Haydu a Simona Frantová. Na počesť významných osobností Slovenska vystúpia tanečná skupina Old School Brothers, svoje umenie predvedie aj Maša Machatsová, viacnásobná majsterka sveta a Európy v tanečných disciplínach „performing arts“. Diváci uvidia aj Nelu Pociskovú, skupinu IMT Smile s hosťami a tiež sláčikové trio – Magdaléna Izakovičová, Oxana Gerchyová a Zuzana Heráková. V programe figurujú aj umelci, ktorí sú v tomto ročníku nominovaní na Krištáľové krídlo. „Z kategórie Hudba to bude dirigent Gabriel Rovňák ml. so svojím Bratislavským chlapčenským zborom a z kategórie Populárna hudba Adam Ďurica, ktorý pre Krištáľové krídlo v premiére zaspieva svoju novú pieseň,“ avizujú organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x