9.8 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Prievidza: Príspevok pri narodení dieťaťa bude mesto vyplácať dvakrát ročne

Príspevok pri narodení dieťaťa bude mesto Prievidza po novom vyplácať dvakrát ročne. Počíta s tým nová interná smernica, ktorú na svojom rokovaní schválili mestskí poslanci.

Novú internú smernicu pripravila samospráva z dôvodu potreby úpravy procesov pri vybavovaní žiadosti. „Špecifikuje osoby, ktorým môže mesto príspevok poskytnúť, podmienky, ktoré je potrebné splniť pre vyplatenie príspevku, a žiadateľ má možnosť vybrať si spôsob vyplatenia príspevku,“ uviedla vedúca odboru školstva a starostlivosti o občana mestského úradu Beáta Révayová.

Súčasťou smernice je podľa nej tlačivo žiadosti o poskytnutie príspevku pri narodení dieťaťa, ktoré je upravené tak, aby čo najviac zjednodušilo administratívnu záťaž. „Bez zmeny zostáva výška príspevku 100 eur pre každé novonarodené dieťaťa s trvalým pobytom v meste Prievidza. Zároveň je tento interný predpis aktualizovaný tak, aby bol v súlade s podmienkami pre tvorbu dokumentov vo verejnej správe a spĺňal podmienky dostupnosti čítania tohto dokumentu pre nevidiacich prostredníctvom elektronických prostriedkov,“ dodala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x