12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

MZVEZ dôrazne odporúča necestovať do Ruska

 Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Slovákom dôrazne odporúča necestovať do Ruskej federácie. Reaguje tak na aktuálnu vojnu na Ukrajine a eskaláciu bezpečnostnej situácie.
      

Rezort zároveň pripomína, že krajiny Európskej únie rozhodli o uzavretí európskeho vzdušného priestoru pre ruské lietadlá a letecké spoločnosti. V tejto súvislosti odporúča občanom, ktorí sa nachádzajú na území Ruska, aby zvážili bezodkladné opustenie krajiny prostredníctvom leteckých spojení, pozemnou autobusovou alebo vlakovou dopravou cez Estónsko a Fínsko, prípadne osobným automobilom cez Lotyšsko. Ministerstvo na svojom webe zverejnilo aj konkrétne možnosti pozemnej dopravy z Ruska do Európy cez Estónsko alebo Fínsko.
      „Vzhľadom na prijaté a plánované sankcie voči Ruskej federácii dochádza k obmedzeniu finančných a ďalších služieb na celom území Ruskej federácie,“ doplnil rezort.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články