20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Fico vyzýva najvyšších ústavných činiteľov SR, aby neignorovali problémy Slovákov

Predseda Smeru-SD Robert Fico vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) a predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa venovali Slovensku a slovenským národným záujmom.

Kritizuje, že sa správajú, ako keby bolo súčasťou vojenského konfliktu Slovensko. „Radikalizujú situáciu a zbytočne vyhrocujú napätie. V tomto by som sa správal odlišne,“ skonštatoval šéf opozičnej strany.
      Fico podotkol, že síce odsudzuje použitie ruskej vojenskej sily na Ukrajine a podporuje humanitárnu pomoc utečencom, no dianie na Ukrajine neodstránilo aktuálne problémy Slovákov. „Ruská agresia na Ukrajine neukončila na Slovensku ani ochorenie COVID-19, ani drastické zdražovanie, práve naopak, zvyšovanie cien môže pokračovať ešte v rýchlejšom tempe,“ uviedol Fico.
      

Smer-SD podľa jeho slov považuje za správne, ak o konflikte obe strany rokujú na ukrajinsko-bieloruskej hranici. V tejto súvislosti kritizuje vládu, že posielaním zbraní na Ukrajinu prispieva k ďalšiemu napätiu. Nesúhlasí ani s pozývaním cudzích vojakov na územie Slovenska. „Veď máme tisíce profesionálnych vojakov, sústreďme ich na prípadnú ochranu východnej hranice,“ skonštatoval Fico. Dodal, že tiež nerozumie, prečo politici a médiá zapájajú do konfliktu športovcov či umelcov.
      S posielaním zbraní na Ukrajinu nesúhlasí ani mimoparlamentné hnutie Republika. „Vyzývame slovenskú vládu, aby nasledovala príklad Maďarska a neposielala slovenské zbrane na Ukrajinu. Pošlime humanitárnu pomoc a pomôžme nevinným ľuďom. Ale nenechajme sa do tejto vojny vtiahnuť posielaním munície určenej na zabíjanie ľudí,“ uviedol predseda hnutia Milan Uhrík.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články