-0.2 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Muža okradli o tisíce eur a vydierali intímnymi fotografiami

Tridsaťštyriročný Popradčan čelí obvineniu pre zločin vydierania, porušovania domovej slobody, tiež prečin krádeže a prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Z rovnakých prečinov okrem vydierania vzniesol kežmarský vyšetrovateľ obvinenie aj 15-ročnému chlapcovi z Ukrajiny žijúcemu v Poprade. Informoval o tom dnes prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Obvinená dvojica v noci ešte z 18. na 19. januára odcudzila v jednom z rodinných domov v obci Žakovce (okres Kežmarok) jeho majiteľovi mobilný telefón a kreditnú kartu. Ňou následne uskutočnili tri úspešné platby na hazardnom portáli vo výške takmer dvetisíc eur. Ďalších 26 platieb bolo neúspešných. „O dva dni neskôr telefonicky kontaktoval starší z obvinených okradnutého muža s tým, že má nejaké fotky a videá, ktoré ho budú kompromitovať. V ten istý deň sa osobne stretli a pod hrozbou zverejnenia intímnych fotiek z ukradnutého mobilného telefónu žiadal od poškodeného päťtisíc eur. Zo strachu a obavy o svoj život a ovplyvnenia jeho rodinného života a verejnej mienky mu poškodený peniaze ešte v ten istý deň dal,“ opísal hovorca. Nasledujúci deň sa mladší z obvinených v spolupráci s druhým obvineným v popoludňajších hodinách vlámal do domu poškodeného muža a ukradol mu odtiaľ 12-tisíc eur.

Kežmarskí policajti zadržali oboch podozrivých v nasledujúcich dňoch, a to na základe zabezpečených dôkazov. Následne im aj vzniesli obvinenie z vyššie uvedených trestných činov. Na staršieho z obvinených podľa Džobanika vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s predloženým návrhom na väzbu stotožnil, v piatok 27. januára ho vzal do väzby. Mladší z obvinených je stíhaný na slobode.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x