10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Muž mal týrať svoju tehotnú družku, hrozí mu 15 rokov väzenia

Trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov hrozí 30-ročnému mužovi, ktorý mal dlhodobo v jednom z bytov v Handlovej psychicky a fyzicky týrať svoju 25-ročnú družku, a to aj v čase, keď je tehotná. Muža vyšetrovateľ obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Informovala o tom v na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Obvinený muž mal svojej družke ubližovať od marca 2021 až do marca tohto roka. „Pokoj od útokov svojho druha mala mať žena len v čase, keď bol vo väzení. Po jeho návrate z výkonu trestu v júni minulého roka v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu, mal v ubližovaní a týraní svojej mladej družky pokračovať,“ uviedli policajti.

NAKA odhalila brutálnu vraždu z roku 2011 v Nitre. O život prišiel vtedy známy športovec

K poslednému útoku podľa nich došlo v stredu (1. 3.), keď sa mal obvinený žene vyhrážať, že ju zabije. Družka išla na políciu, na základe jej oznámenia mohli policajti okamžite konať a muža obmedzili v zmysle zákona na osobnej slobode.

„Vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval návrh na väzobné stíhanie 30-ročného útočníka. O tom, či bude stíhaný väzobne, bude rozhodovať súd,“ dodala polícia.

Policajti v tejto súvislosti pripomínajú, že privolať políciu nie je hanba a apeluje na obete akéhokoľvek násilia, aby ich kontaktovali. Taktiež apeluje aj na najbližšie okolie, aby neboli ľahostajní a v prípade, že sú svedkami násilia, ju kontaktovali. „Nezabúdajte, nie ste v tom sami. V súčasnej dobe sú zákonné možnosti, ako pomôcť obetiam násilia. Aby polícia mohla obetiam pomôcť, musí však o protiprávnom konaní vedieť,“ pripomenuli policajti.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x