17.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

MOČENOK: Ničivý požiar pripravil rodinu úplne o všetko

Zvykne sa vravieť, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Žiaľ, že je zlý pán, vie aj rodina Bodišová z Močenka, ktorej v nedeľu podvečer do tla zhorel jej skromný príbytok. Teraz nemajú nič a ostáva im už iba veriť, že im dobrí ľudia pomôžu aspoň s oblečením a potravinami.

Kto pri požiari príde o všetko vie, že postaviť sa potom na vlastné nohy nie je len tak. Ak sa nenájdu dobrí ľudia ochotní pomôcť, tak „vstať z popola“ sa mnohým ani nikdy nepodarí. Škody bývajú totiž zväčša fatálne, teda človek príde doslova o všetko. Tak, ako rodina Márie Bodišovej, ktorá v dome bývala aj s dospelým synom a 16-ročnou dcérou.

Česi sú už zúfalí, na dávky v hmotnej núdzi čakajú dlhé mesiace. V problémoch sú dôchodcovia aj matky samoživiteľky

MOČENOK: Ničivý požiar pripravil rodinu úplne o všetko
Zdroj: HAZZ NITRA

Nešťastné dolievane benzínu do píly

„Zhorelo nám úplne všetko, doklady aj peniaze. Potrebovali by sme najmä oblečenie a potraviny,“ prezradila nám deň po ničivom požiari Mária. „Syn na motorovej píle rezal drevo a potreboval si do nej doliať benzín. Položil si ju teda na drevo a dolieval benzín, pričom čosi prelial, a tak sa benzín dostal aj na to drevo. No a keď ho potom dával do kachlí, tak to doslova vybuchlo a začalo horieť,“ opísala nám Mária ako k ničivému požiaru došlo. „Syn má trochu popálenú ruky, ale nie je to nič vážne oproti tomu, že sme prišli o strechu nad hlavou. Bol to síce už starší dom, ale bol náš a mali sme kde bývať. Teraz nemáme nič, pretože všetko zhorelo do tla,“ povedala nám so slzami v očiach nešťastná žena.

Trápia vás dlhy? V bezplatných poradniach vám pomôžu ako s nimi bojovať

MOČENOK: Ničivý požiar pripravil rodinu úplne o všetko
Zdroj: HAZZ NITRA

Bodišovci mali v dome aj staršieho psíka, o ktorom teraz nič nevedia. „Nevieme čo je s ním, teda či tam zhorel, alebo niekam ušiel,“ horekovala Mária, ktorú aj s rodinou nateraz obec prichýlila v obecnom kláštore. „Poskytli sme im ubytovanie a zabezpečili základné potreby, teda 1x denne teplú stravu a tiež to, že si boli na Okresnom úrade nahlásiť zničenie osobných dokladov a vybaviť nové. Prirodzene, hľadáme im aj náhradné bývanie,“ prezradil nám starosta obce Roman Urbánik, podľa ktorého im ošatenie zabezpečujú spolu s Jednotou dôchodcov Slovenska.

Neuveriteľné: Rozsudok v kauze smrti Sebastiánka (†3) súd zrušil! Dôvod? Ďalší znalecký posudok

„Myslím si, že v krátkom čase budú mať dostatok odevov, ktoré budú potrebovať. Napriek tomu, a maximálnej pomoci zo strany obce, sa na sociálnej sieti rozbehla akcia na pomoc nešťastnej rodine.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x