16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Mládež, chcete vyhrať tisícku? Ak áno, pošlite svoj vlastný projekt

Zvykne sa hovoriť, že mladých ľudí dnes takmer nič nezaujíma okrem mobilu, tabletu, počítača a všakovakých technických vymožeností, pri ktorých trávia „zmysluplne“ svoj voľný čas. Nie je to však celkom pravda, pretože mnohí mladí ľudia sa reálne zaujímajú o dianie okolo nich.

Mesto Nitra sa rozhodlo využiť záujem mladých ľudí a podporiť ich v tom celkom zaujímavou cenou. Za ich projekt, ako spraviť niečo zmysluplné pre svoje okolie, chce víťaza odmeniť tisíc eurami. Ako na to informuje Mesto Nitra v statuse na sociálnej sieti, kde sa záujemcovia môžu dozvedieť aj to, v akých kategóriách môžu svoje projekty spracovávať.

Uzávierka na podanie žiadosti je 9. júna

„Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v spolupráci s mestom Nitra a s finančnou podporou organizácie UNICEF vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant v grantovom programe „Mladí nitrianski filantropi“. Cieľom programu je podporiť mladých ľudí, pôsobiacich v meste Nitra, ktorí majú nápad a chuť spraviť niečo zmysluplné pre svoje okolie, aby si pripravili a realizovali vlastné projekty,“ oznamuje a zároveň vysvetľuje Mesto Nitra.

„Vítané sú projekty zamerané na životné prostredie, šport, voľný čas, rovesnícka pomoc, pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú a tiež čokoľvek iné, čo môže byť prínosom pre komunitu,“ dodáva Mesto Nitra na záver. Uzávierka podávania žiadostí je 9. júna. Všetky potrebné informácie nájdu záujemcovia na https://nkn.sk/nase-programy/mladi-nitrianski-filantropi.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x