9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Minister Jaro NAĎ: Očkovanie v armáde musíme zvýšiť. Zneužívanie systému trpieť naozaj nebudem

PREOČKOVANIE V OSSR PROTI COVID-19 MUSÍME ZVÝŠIŤ!

Minister Jaro NAĎ: Očkovanie v armáde musíme zvýšiť. Zneužívanie systému trpieť naozaj nebudem

MY MÁME NIEČO NAD 55%, ČESI VYŠE 85%.

V ČOM SÚ ČESKÍ VOJACI ROZDIELNI OD NAŠICH?

S preočkovanosťou príslušníkov ozbrojených síl naozaj nie som spokojný. A rovno avizujem, že urobím všetko pre to, aby sa zvýšila.

Ako je možné, že českí vojaci sú preočkovaní oveľa viac ako tí naši? Že oni chcú a naši nie? Že oni sa neboja a naši sa boja? Že oni nepodľahli dezinformáciám a naši áno?

Aj aktuálne máme desiatky chorých vojakov na COVID-19. My máme aktuálne chorých 30, Česi 2. A to máme ozbrojené sily menšie o polovicu.

Očakávame zásadné zhoršenie situácie v celej krajine práve kvôli nezaočkovaným ľuďom a na to musia byť naše ozbrojené sily pripravené, a to nielen materiálne a výcvikom, ale aj zaočkovaním.

No a na záver, zachytil som také “múdrosti”, ktoré vraj šíria niektorí nezaočkovaní vojaci, že “však nech sa kľudne očkujú tí čo sú blbí, že aspoň budú všetku ťažkú robotu robiť iba zaočkovaní a nezaočkovaní budú mať pokoj.”

Nuž, tak toto môžem rovno mudrlantov upozorniť, že pokiaľ budú odmietať plniť stanovené úlohy, resp. nebudú spĺňať podmienky na ich splnenie, napríklad vo forme absolvovania schválenej očkovacej schémy pred ich nasadením so zahraničných operácií, atď., vyriešime to s nimi veľmi rýchlo.

Spôsobov aj v rámci existujúcej legislatívy je až až. Na každé miesto vojaka máme takmer 10 uchádzačov, časy, keď sme brali všetkých a museli ich silou-mocou udržať v systéme sú už dávno preč…Vždy som sa poctivých vojakov zastával a zabezpečoval pre nich všetko, čo bolo aj nebolo v mojich silách. Ale lenivosť, nezodpovednosť, či dokonca nedisciplinovanosť a zneužívanie systému trpieť naozaj nebudem…

Minister Jaro NAĎ: Očkovanie v armáde musíme zvýšiť. Zneužívanie systému trpieť naozaj nebudem

Text: Jaro Naď/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články