11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Dáta bez pátosu: Prečo tie vakcíny vyvinuli? Tu je ich odpoveď

K PODSTATE: OČKOVANIE – PREČO TIE VAKCÍNY VYVINULI?

Najprv kľúčová vec: Vakcíny NEBOLI vyvinuté s cieľom, aby sa v čase rozšírenia vírusu v populácii (epidémia, pandémia) očkovaní neinfikovali. Tomu sa nedá zabrániť.

Mnohí sa nás pýtate, prečo sa očkovaní infikujú a nech len vysvetlíme, prečo sa vôbec infikujú, prečo takí sú. Nie sme virológovia. Ale radi by sme vniesli svetlo do tejto problematiky.

Dáta bez pátosu: Prečo tie vakcíny vyvinuli? Tu je ich odpoveď

1) Očkovaní sa môžu infikovať, zvlášť, ak sú v spoločnosti iných infikovaných (očkovaných alebo neočkovaných). Ak sú v ich spoločnosti dlho (2 dni), v interiéri (na svadbe), kontaktne (tanec, spev, objímačky a bozkávačky), tak je infikovanie možné, pravdepodobné a veľmi časté.

2) V krajine Channel Islands (Ostrov Jersey) sú od mája na 100% zaočkovaní seniori nad 60 rokov. Odvtedy sa z tejto populácii seniorov (plne očkovaných) nakazilo vyše 5% z nich. To je ako keby sa u nás infikovalo 5 tisíc očkovaných seniorov nad 80 rokov. Presne 100 tisíc ich máme očkovaných vo veku nad 80r. https://bit.ly/3hSk5aq

3) Vo Veľkej Británii bola v auguste dokonca miera infikovanosti očkovaných v niektorých vekových kategóriách VYŠŠIA ako u neočkovaných. Súvisí to so spôsobom života a s mnohými neznámymi parametrami.

Fakt: z rovnako veľkých skupín (prerátané na 100 tisíc) sa zistilo viac pozitívnych u očkovaných ako u neočkovaných. Strana 13, tabuľka 2: https://bit.ly/3zraIV9

Akékoľvek diskusie ohľadom toho, či sa môžu očkovaní infikovať treba uzavrieť konštatovaním: MÔŽU, ZÁLEŽÍ OD ICH SPRÁVANIA SA.

My máme napríklad väčšiu obavu z dopadu trávenia spoločného dlhého programu prevažne seniorov-duchovných spolu pri celebrovaní, cestovaní a stolovaní počas návštevy pápeža ako z pobytu mladších pútnikov v exteriéri s odstupmi.

Vedci nevyvíjali vakcíny s cieľom zamedziť šíreniu vírusu medzi ľuďmi. Obmedzenie šírenia môže byť dôsledok dostatočnej obranyschopnosti jednotlivých ľudí, či už z titulu získania protilátok prekonaním kovidu alebo zaočkovaním sa proti kovidu pri strete s vírusom.

Vedci vyvíjali vakcíny preto, aby KONKRÉTNY OČKOVANÝ JEDNOTLIVEC po infikovaní mal menej symptómov, ľahší priebeh a nižšiu úmrtnosť. Presne to sa im podarilo. Všetky ostatné zistenia u „očkovaných“ versus „neočkovaní“ ako sú nálože, šírenie, infekčnosť, infikovanteľnosť sú (NE)žiadané, ale bočné výsledky plnenia prímárneho cieľa.

VÝSLEDKY ĽUDSKOU REČOU

Vo Veľkej Británii sa už žije 2 mesiace veľmi voľne.

Ani GreenPass Vám netreba, v škole chýbajú len symptomatické deti, v krátkej izolácii sú len pozitívni žiaci a ich okolie sa prípadne pretestuje a „šup do školy“. Denne majú 30 tisíc prípadov, 1000 ľudí ide do nemocnice, priemerne sú tam 1 týždeň, 150 denne zomiera. Už to trvá 5 mesiacov a úmrtí je takmer 8 tisíc. Kým skončí v UK delta, budú na 12 tisíc, možno na 15 tisíc obetiach. Británia je 12x väčšia ako Slovensko a dnes na 85% plne zaočkovaná u starších ako 16 rokov. U nás je to asi 55% u 16+.Pomer úmrtnosti v jednotlivých vekových kategóriách podľa parametra ZAočkovaní-NEzaočkovaní vidíte v tabuľke.

Veríme, že robustné UK dáta (tie denné počty: 30,000 / 1000 / 150) umožňujú pracovať s hypotézou, že: vakcíny pomáhajú infikovanému prežiť.

Pozrite si, do ktorej vekovej kategórie patríte. U nás to bude na špičke DELTY veľmi, veľmi podobné ako v UK. V tabuľke sú mesačné dáta. Ak ste napríklad vo veku 45 rokov, tak zomrie zo 100 tisíc nezaočkovaných 5-6 ľudí na kovid v mesiaci špičky kovidu. Bez kovidu zomrie mesačne 30 ľudí zo 100 tisíc v tomto veku. To je 1 denne, na všeličo ostatné. Pozeráte očkovaciu lotériu? Šancu na výhru máte v ten večer žiadnu. A to nemyslíme na NEočkovaných.

Dáta bez pátosu: Prečo tie vakcíny vyvinuli? Tu je ich odpoveď

Text: dáta bez pátosu/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články