23.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Milan Krajniak SaSkárom: KLAMETE, až sa vám od huby práši!

KLAMETE, AŽ SA VÁM OD HUBY PRÁŠI!

Denník N dnes zverejnil niekoľko absolútnych klamstiev zo strany SaS, ktoré si vie overiť každý, kto niekedy použil internet. Akože seriózne médium by si mohlo overiť aspoň základné fakty.

Vo februári 2021 som pripravil ústavný zákon o dôchodkovom systéme. Splnil som tým náš záväzok z programového vyhlásenia vlády. Následne ústavný zákon prerokovala legislatívna rada vlády aj tripartita. Vzhľadom na množstvo protichodných názorov a pripomienok som pokračoval v diskusii o tomto ústavnom zákone až do augusta a následne som finálnu verziu doručil na vládu – presne tak ako som sľúbil.

Keďže protichodné názory stále pretrvávajú – SaS napríklad odmieta rodičovský bonus napriek tomu, že je súčasťou programového vyhlásenia aj ústavy – rešpektujem návrh premiéra Hegera, že pred prerokovaním vo vláde zvolá rokovanie koaličných strán k tejto otázke a až potom bude ústavný zákon zaradený do vlády. Ak nedôjde k dohode na ústavnom zákone – a podľa mňa nenájdeme zhodu 90 poslancov – do vlády pôjde obyčajný zákon o dôchodkovej reforme.

Považujem za riadne chrapúnstvo od Denníka N, keď zverejní klamstvá od poslancov SaS o tom, že nemám odvahu pripraviť ústavný zákon, takže to musia robiť za mňa – bez toho, aby si denník N overil, akú sú fakty.

Za ešte väčšie chrapúnstvo považujem vyjadrenia SaS. Na ostatnej koaličnej rade sme o ústavnom zákone o dôchodkoch hovorili, veľmi dobre vedia, aké sú fakty. S predsedom SaS som naposledy na danú tému hovoril včera, dohodli sme sa, že návrh dôchodkovej reformy pôjde do vlády až po spomínanom stretnutí koaličných strán, ktoré avizoval premiér Heger. Deň potom ma poslanci SaS osočili z toho, že sa bojím dôchodkovú reformu predložiť…

Buď sú podvodníci oni alebo predseda SaS.

Dúfam, že oni, vzhľadom na naše doteraz korektné vzťahy s pánom Sulíkom. Ku klamstvám poslanca Cmoreja mám len malú poznámočku. Keď som sa pýtal pred rokom predsedu SaS pána Sulíka, koho mám zavolať do komisie na prípravu ústavného zákona za SaS, povedal mi, že Jozefa Mihála. Povedal som mu, že som chcel zavolať poslanca Cmoreja, či teda naozaj Mihála. Potvrdil mi Mihála. Na prekvapenie všetkých, keď bolo prvé rokovanie komisie za účasti ministerstiev, sociálnych partnerov a koaličných partnerov za účasti Jozefa Mihála, po začiatku rokovania sa vo dverách zjavil poslanec Cmorej a išiel si sadnúť. Opýtal som sa ho, čo tam robí, povedal mi, že za SaS je tam on. Musel som ho s hanbou poslať von, pretože predseda SaS mi opakovane potvrdil Mihála.

Doporučujem poslancovi Cmorejovi, aby si neriešil na môj účet vlastné komplexy z toho, že sa ako expert na dôchodkovú reformu nevie presadiť ani vnútri SaS. Nech sa hnevá na vlastného predsedu, alebo na seba samého. Každopádne, mňa do toho nezaťahujte.

zdroj: fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články