16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Milan Belica k iniciatíve Hattasa: Akú má súčasný primátor istotu, že bude aj naďalej primátorom?

Verejná výzva primátora Nitry Mareka Hattasa a jeho tímu s názvom Hľadá sa župan, ktorej cieľom je nájsť do jesenných volieb vhodného kandidáta na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), svedčí o právnom vedomí pána poslanca Národnej rady SR. Reagoval tak na výzvu predseda NSK Milan Belica.
      

„Je to poľutovaniahodné a úbohé. Len upozorňujem, že predsedovia samosprávnych krajov sa nevyberajú, ale v súlade so zákonom sa volia. Určite si ich nevyberajú poslanci parlamentu či primátori vo vlastných konkurzoch,“ povedal pre TASR Belica.

Spojené voľby do obecných, mestských a krajských samospráv sa budú konať na jeseň 2022. Podľa nitrianskeho primátora však zatiaľ nevidno žiadnu osobnosť, ktorá by mala záujem uchádzať sa o post predsedu NSK a zároveň by hájila hodnoty demokracie, otvorenosti a transparentnosti.

Milan Belica k iniciatíve Hattasa: Akú má súčasný primátor istotu, že bude aj naďalej primátorom?
Foto: Archív NN

„Veci teda berieme do vlastných rúk a spúšťame túto otvorenú výzvu. V platnosti bude do 18. februára. Následne vyberieme vhodného kandidáta, za ktorého sa postavíme ja a môj tím,“ povedal Hattas, ktorý zdôraznil, že ako primátor krajského mesta potrebuje na strane predsedu kraja spoľahlivého, otvoreného a proaktívneho partnera. „Kladiem si otázku, akú má súčasný primátor istotu, že bude aj naďalej primátorom? To už teraz skalopevne vie, že bude v budúcich voľbách úspešný?“ skonštatoval Belica.

Hattas a hazardné hry: Vyšetrovateľ začal stíhanie za marenie úlohy verejným činiteľom

Voľby budú horúce

Podľa slov Hattasa potrebuje Nitriansky kraj predsedu, ktorý bude mať jasnú víziu, nebude sa báť nových projektov. „Rád budem konfrontovať úspechy NSK s úspechmi, aké dosiahol pán Hattas počas jeho primátorovania v Nitre, pretože žiadne neexistujú. Existujú len problémy. Napríklad neúmerné zdržovanie výstavby mimoúrovňového križovania na Šindolke, ktoré jednoznačne presadila župa, ale pásku išiel paradoxne strihať pán primátor,“ reagoval Belica.

Marek HATTAS a poslanci okolo Kolíkovej odchádzajú do klubu SaS, klub Za ľudí zanikne

Podľa slov predsedu NSK je Nitriansky samosprávny kraj dlhodobo lídrom medzi všetkými krajmi v oblasti hospodárenia. Desať rokov disponuje najlepším finančným zdravím a veľmi úspešne nakladá s majetkom, ktorého hodnota aj za ostatné volebné obdobie výrazne vzrástla. „Pre mňa je prioritou dokončiť aj tento volebný rok z hľadiska hospodárenia, nakladania s majetkom a finančného zdravia kraja tak úspešne, ako to potvrdzujú analýzy nezávislého ekonomického inštitútu INEKO, ktoré dlhodobo vyhodnocujú NSK ako najlepšie hospodáriaci zo všetkých vyšších územných celkov,“ povedal Belica.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články