13.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Michelko sarkasticky: Jarko Naď je v Indii veľká hviezda, má strašne veľký fanklub! (VIDEO)

O manipulovaní volieb sa hovorí už dlhšie a poukazuje sa na to vo viacerých „demokratických“ krajinách, vrátane tej najdemokratickejšej – USA. Tam o manipulácii naposledy hovoril exprezident Donald Trump, ktorý prehral voľby s Joe Bidenom. Obviňovaní z manipulácie sú najmä hackeri v Rusku a Číne, teraz sú však na obzore ďalší – v Indii!

Hackeri v Indii sa mali postarať o poriadny „škandál“! Pri hlasovaní v TV Markíza počas vysielania politickej diskusnej relácie Na telo v nedeľu 26. februára malo dôjsť k organizovanému pokusu o obídenie a manipuláciu jej hlasovacieho systému. Zaznamenaný bol totiž až štvornásobne vyšší počet hlasov ako je obvyklé. Ako uvádza v reakcii na portáli tvnoviny.sk samotná televízia, predtým zavedené bezpečnostné opatrenia boli aktívne a fungovali správne, o čom svedčí fakt, že desaťtisíce neplatných hlasov bolo identifikovaných a vyradených.

OĽANO opäť navrhlo odmenu 10 percent z poplatkov štátu za účasť vo voľbách

Je úplne zrejmé, že niekto manipuloval hlasovanie

Hlavnou témou diskusnej relácie Na telo bol rok od vypuknutia vojny na Ukrajine a hosťami ostro sledovaného duelu boli dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s podpredsedom parlamentu Jurajom Blanárom zo Smeru-SD. Hlasovanie v dueli sa skončilo pre mnohých šokujúcim výsledkom, podľa ktorého minister Naď mal presvedčiť až 71% divákov, kým Juraj Blanár len 29%. Po skončení relácie sa spustila veľká vlna kritiky. „Je úplne zrejmé, že niekto manipuloval hlasovanie tak, aby J. Naď vyhral až absurdným rozdielom, čo odporuje zdravému rozumu ako aj dlhodobej nedôvere voči strane OĽaNO na úrovni 90%, ktorú J. Naď zastupuje,“ zareagovala na situáciu strana Smer-SD. Manipuláciu pri hlasovaní pripustila aj samotná televízia Markíza.

Jablko, Zdravý rozum či Nevakcinovaní. Kto chce mať novú politickú stranu?

Počas vysielania relácie Na telo podľa TV Markíza môžu diváci a diváčky poslať len jeden hlas z jednej IP adresy a musia použiť technológiu reCAPTCHA, aby bolo isté, že ide o hlas od skutočného živého človeka a nie od hlasovacieho robota. „Technológia reCAPTCHA patrí spoločnosti Google a používa sa na takéto overenie pri prihlasovaní sa do Google účtu manuálnym vyklikaním určitého počtu obrázkov alebo častí jedného obrázka podľa textového zadania,“ uvádza televízia, podľa ktorej ide o globálne využívaný bezpečnostný nástroj. Na servery televízie však bolo uplynulý týždeň doručených až štyrikrát viac hlasov ako zvyčajne. Jej bezpečnostné systémy identifikovali obrovské množstvo niekoľkých desiatok tisícov neplatných hlasov, pri ktorých buď reCAPTCHA nebola správne vyriešená niekoľkokrát za sebou, alebo išlo o hlasy z už použitých IP adries.

Všetko to boli indickí voliči, indickí fanúšikovia

TV Markíza, podľa svojho vyjadrenia, žiaľ, nemôže stopercentne vylúčiť, že minimálne čiastočne systémom prešli aj takéto hlasy, pochádzajúce z organizovaného hromadného hlasovania zo zahraničia. Hoci boti alebo automatizované skripty nedokážu prekonať použitú bezpečnostnú technológiu, nezvyčajne vysoký počet prijatých hlasov naznačuje, že si niekto na manipuláciu hlasovania objednal externé ľudské zdroje, služby, ktoré sa dajú kúpiť zo zahraničia, napríklad z Indie. V snahe vyhnúť sa podozreniam z manipulácie sa Markíza preto rozhodla dočasne pozastaviť hlasovanie v relácii Na telo. „Chceme, aby nám naši diváci a diváčky dôverovali, najmä v súvislosti s blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami,“ vysvetlil Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza, ktorá úprimne ľutuje, že takáto situácia nastala, ale dôrazne odmieta útoky politikov, že išlo o zámernú manipuláciu.

YouTube video

Na historické „víťazstvo“ za pomoci občanov Indie zareagoval vo videu na sociálnej sieti aj spisovateľ, publicista, politológ, youtuber a vydavateľ Roman Michelko. „Naď je veľká hviezda v Indii. Tisíce ľudí mu hlasovalo v Markíze a všetko to boli indickí voliči, indickí fanúšikovia. On tam má strašne veľký fanklub,“ konštatuje Roman Michelko sarkasticky na adresu „veľkolepého“ víťazstva Jaroslava Naďa.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x