7.1 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Jablko, Zdravý rozum či Nevakcinovaní. Kto chce mať novú politickú stranu?

Na Slovensku chcú založiť aktuálne deväť nových politických strán. Oznámenia o zbieraní podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR.

Medzi vznikajúcimi stranami je projekt europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej s názvom Jablko, tiež subjekt Zdravý rozum – kresťanské a konzervatívne hnutie, za ktorým je politický analytik Ján Baránek.

Bandera PÁRTY? Diskotéky už preveruje polícia, ľudí názov akcie pobúril

Vzniknúť môže aj strana Prosperita a rozvoj – občanov, Dobrý deň Slovensko, Nevakcinovaní – Sapere aude, Dôchodcovia, Alternatíva pre Slovensko, Maďarská Regionálna Strana a tiež subjekt Sociálni Demokrati Rozvoja Spoločenstva.

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo vnútra stranu zaregistruje.

Jablko, Zdravý rozum či Nevakcinovaní. Kto chce mať novú politickú stranu?
Komu dáte svoj hlas v predčasných voľbách? (freepik)

Vzniknúť by na Slovensku chcela strana Sociálni demokrati Rozvoja Spoločenstva (SDRS), za ktorou je v prípravnom výbore Roman Baláž, Lenka Hamráčková a Roman Baláž ml.

V prípravnom výbore politického hnutia Zdravý rozum – kresťanské a konzervatívne hnutie sú Ján Baránek, Martin Klieštinec a Štefan Badura. Hnutie bude používať skratku ZR-KKH.

Prípravný výbor politickej strany s názvom Magyar Regionális Párt / Maďarská regionálna strana tvoria Csaba Öllos, Roland Hakszer, Öri Rita, Dominik Malý.

Prípravný výbor politického hnutia Alternatíva pre Slovensko tvoria Anton Železník, Anton Paučin a Michal Blažek. Hnutie bude používať skratku ApS.

Vzniknúť chce aj politické hnutie Dôchodcovia, prípravný výbor tvoria Jozef Tokár, Milan Haša a Peter Bucholcer.

Ďalšou stranou, ktorá chce na Slovensku vzniknúť je politická strana Nevakcinovaní – Sapere aude. V prípravnom výbore tejto strany sú Karol Suchan, Martin Michalčák a Monika Ludíková.

Prípravný výbor strany JABLKO tvoria Ivan Lacho, Juraj Klačanský a Peter Čapkovič.

Vzniknúť by chcela aj strana Dobrý deň Slovensko. Prípravný výbor tvoria Ján Šubák, Andrej Akáč a Martin Javorček.

No a napokon by sa chcela o voličské hlavy uchádzať aj strana Prosperita a rozvoj – občanov, ktorá bude používať skratku Prosperita, ktorej prípravný výbor tvoria Juraj Čarný, Juraj Čarný a Mária Čarná.

(tasr,nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x