21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Michal Klíma: Milióny ľudí bolo naočkovaných strachom

Inovace Republiky prináša rozhovor s pánom profesorom Michalom Klímou politológom a rektorom Metropolitnej univerzity Praha, s ktorým hovoria o obsahu a význame politológie, dnešných signáloch smerujúcich k autoritárstvu, dehonestácii akademických pracovníkov a neoprávnenom označovaní kolegov za dezinformátorov. Ako riešiť otázku dezinformácií? Aký je význam médií v súčasnej celospoločenskej situácii? Aké sú súčasné strety záujmu? Čo sa dialo pri začiatku pandémie v roku 2020 na akademickej pôde? Ako hľadať zmierenie a vzájomný dialóg?

Vyšetriť autoritárstvo v Česku – covidisti 21. storočia: Michal KLÍMA

„Mali by sme súčasnú situáciu analyzovať a zorganizovať široký okrúhly stôl. Myslím, že je dôležité organizovať debaty porozumenia v školách, mestách a obciach, pretože posledné dva roky spoločnosť vykĺbili z normálneho vývoja.”, hovorí svoju víziu profesor Michal Klíma.

V rozhovore sa zamýšľame v otázkach nad nasledujúcimi témami. Prečo má dezinformátorská mašina tendenciu likvidovať opozíciu? Ako médiá plnia úlohu strážneho psa demokracie? Prečo namiesto miluj blížneho svojho tu máme, obávaj sa blížneho svojho? Došlo k nástupu akejsi polodemokracie? Prečo dochádza k vedomému rozkolu vo vedeckej obci? Ako je zdravie ľudí prepojené s duševným zdravím ľudí? Rozhovor natočený 9. februára 2022.

YouTube video

Zdroj: Inovace Republiky

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články