8.1 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

NITRA: Mesto zatiaľ neuvažuje o otvorení klientskeho centra počas sobôt

Mestský úrad v Nitre zatiaľ neuvažuje o otvorení klientskeho centra počas víkendov. Radnica vyhodnotila takúto prevádzku ako nerentabilnú.
      Klientske centrum na mestskom úrade bývalo v minulosti otvorené aj v sobotu. Podľa poslanca Františka Hollého by mohlo opäť slúžiť obyvateľom mesta aj počas víkendov. „Pretože ľudia, ktorí pracujú cez týždeň v zahraničí a domov prídu iba na víkend, tiež potrebujú overiť podpis, alebo zaplatiť poplatky v pokladnici. Malo by sa to riešiť,“ skonštatoval.
      Podľa Ivany Buranskej z mestského úradu však boli už v minulosti sobotné úradné hodiny vyhodnotené ako nerentabilné. „Bývalo otvorené len overovanie podpisov, pokladňa a podateľňa. Keď sme sa bližšie zaoberali tým, kto tieto služby využíva, tak sme zistili, že veľkú väčšinu tvorili obyvatelia s trvalým pobytom mimo Nitru. Obecné úrady boli zatvorené, tak využívali Mestský úrad v Nitre. Keď sme porovnávali náklady, aj s cenou práce nadčas, tak nám to vyšlo ako neadekvátne v porovnaní s tým, čo občania cez víkend využili. A podotýkam, že to neboli občania Nitry,“ dodala Buranská.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články