12 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Matovičova volička: Neradi by sme boli sklamaní, že práve ten líder, ktorého si človek vyberá, zrazu znovu zmizne

Igor Matovič momentálne obieha Slovensko so svojimi diskusiami, slobodnými debatami bez urážok. V stredu ho privítali obyvatelia mesta v Kežmarku, kde zaznel aj zaujímavý príspevok ženy, ktorá zaujímavo, očami voličky, opísala, prečo sa ľudia cítia politikou otrávení a sklamaní. A na záver mu položila aj veľmi zaujímavú otázku.

Matovičova volička: Neradi by sme boli sklamaní, že práve ten líder, ktorého si človek vyberá, zrazu znovu zmizne

Prečítajte si prepis jej príspevku.

„V prvom rade vám chcem tiež vyjadriť, skoro pomaly až takú sústrasť za to, čo ste schytali po voľbách, pretože len toľko, čo ste sa ujali moci a vlády v tomto štáte, hneď vypuklo šialenstvo, ktoré tu vlastne nikdy nebolo, a keď som počúvala z každej strany nadávky na to, že čo tá vláda robí, tak napadla mi stále jedna odpoveď, že, pre Krista pána, ešte ani nestihli vládnuť a prišli skutočne do horiaceho domu. Schytali ste také obdobie, ktoré vlastne nedávalo vôbec možnosť riešiť úplne všetky tie domčeky, len riešiť to, čo horí, teda hasiť a myslím si, že nech by tam skutočne bol ktokoľvek, tak poradiť si s takým s takým šialenstvom, ktoré tu vypuklo, či už ste k nemu prispeli alebo nie, tak by to každému dalo neskutočne veľmi zabrať. Takže mi vás doslova v istej v istom zmysle bolo mi doslova ľúto tej novej vlády a tých politikov, ktorí nastúpili, že s čím si musia poradiť.

Druhá vec je tá, že vy ako politik ste zaujali veľa ľudí práve tým názvom Obyčajní ľudia a myslím si, že ste vyhrali voľby hlavne kvôli tomu, že ten obyčajný človek už bol prepolitizovaný. Mali sme tu všetci plné zuby politikov sľubov a všetko to, čo sa s nimi spája a všetky tie zákulisné mafiánske spôsoby a práve preto si bežný človek povedal, dobre, volím toho Matoviča, lebo on je on je taký bezprostredný, taký prirodzený ľudský, tak sa vyjadruje, ináč vyzerá, že to bude taký správny chlap. Vyzerá, že prosto bojuje proti mafii. Chcem tým všetkým povedať, že voliča ste si získali predovšetkým vy, vy ako osoba, ako osobnosť a ľudia, ktorí išli voliť a zakrúžkovali vaše meno, sa v podstate tešili na vás, že dobre, dal to, je predseda, berie tu teda vládu do rúk a čo tohto voliča veľmi veľmi sklamalo, bolo práve to, že človek, ktorého on volil človek, ktorý reprezentoval víťaznú stranu, sa vlastne musel stiahnuť a práve tá osobnosť, ktorú som si tu zvolila, pretože ma oslovila nejakými ľudskými vlastnosťami, práve tá osobnosť tam bola úplne minimálne a zmizla. A tak si človek kládol otázku, do prdele, koho som tu vlastne volil? Lebo so stranami je to tak, kto je strana? Strana sú ľudia a vlastne dobrá strana, ktorá nejak rezonuje na Slovensku, musí mať v prvom rade lídra.

Matovič prišiel diskutovať do Poltáru: V priamom prenose mu naložil primátor Peter SITOR

Konštatujem, že Slovensko nemá lídrov, nemá takých lídrov, ktorých by sa oplatilo akosi nasledovať, ktorých by sa oplatilo voliť, pretože tu vstupujú do volieb so srdcom na dlani a na istý čas ste sa týmto lídrom javili ľuďom práve vy. O to väčšie bolo sklamanie, keď sa vlastne ten človek, ktorý dával nádej Slovensku, že sa to odpolitizuje, že sa tu prosto bude žiť ináč, čo na celej čiare skazil ten covid, vy ste skutočne nemali možnosť ukázať a robiť, čo, ako by ste chceli, aby tá krajina vyzerala, pretože sa riešilo niečo úplne katastrofálne…

Ja mám rada všetko, čo ľudí spája a politika ľudí rozdeľuje. Sedím tu len kvôli tomu, aby som si vytvorila tiež svoj názor, aby sa mi potvrdilo to dobré, čo si myslím o vás ako o človeku, ako o politikovi, aby som si uzrejmila to, s čím nesúhlasím, podobne ako pani z Rakús, a aby som si aj urobila názor, že čo ďalej. Je mi smutno z toho, že musím povedať, že na Slovensku ani nie veľmi koho voliť. Keď sa človek tak obzerá sprava doľava, keď vidí tých lídrov alebo tie osobnosti, ktoré by mali reprezentovať tento štát, je mi trošičku smutno, no koho, prepánajána? No nechcem byť adresná ani konkrétna, lebo by možno padali nejaké trestné stíhania, ale tak niekto mi tu pripomína Pásla kone na betóne, hej kadze chodzi, tadze dzece robí, ďalší, no atď. atď. atď. Vedela by som na každého podobným spôsobom, čiže, keď sa človek tak nad tým zamyslí, že a koho vlastne, mne zase z toho vychádza ten Matovič. A úprimne poviem, že ani inej inej logiky nemôžeme tu mať, len akože voliť menšie zlo.

YouTube video

Ale chcem sa spýtať jednu vec.

Ste naozaj v podstate pre mňa aj pre okruh ľudí sympatický alebo voliteľný, ale neradi by sme boli sklamaní, že práve ten líder, ktorého si človek vyberá zrazu znovu zmizne.

Chcem sa spýtať, máte premyslené, alebo je tam aj nejaké poučenie z predchádzajúcej situácie, akú voličovi dáte istotu, že keď znovu, ja verím, že keď znovu vyhrá OĽaNO, a že vyhráte aj vy, že sa toho svojho postu ujmete a snáď už bude aj taký kľud v krajine, že budete môcť naozaj robiť zmeny a trošičku to Slovensko viesť nielen s tým politikárčením, ale v takom tom ľudskom móde, ako ste mali v úmysle. Akú dáte voličom, istotu, že už sa ujmete funkcie a zostanete celé volebné obdobie naozaj tú krajinu viesť?“

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x