18.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Matovič prišiel diskutovať do Poltáru: V priamom prenose mu naložil primátor Peter SITOR

Igor Matovič prišiel slobodne a bez urážok diskutovať aj do slovenského mesta Poltár, kde pozval k mikrofónu aj primátora mesta Petra Sitora. Ten zožal búrlivé ovácie a najmä, rozhodol sa povedať priamo a polopatisticky šéfovi OĽANO to, čo si skutočne myslí nielen o ňom, ale aj o slovenských politikoch a politike.

Matovič prišiel diskutovať do Poltáru: V priamom prenose mu naložil primátor Peter SITOR
Sceenshot videa – stretnutie v meste Poltár (zdroj: fb OĽANO)

Ponúkame vám prepis jeho vášnivého prejavu.

„Okej, takže ako bolo, povedané volám sa Peter Sitor, som primátor mesta Poltár. Dnes som sem prišiel ako občan Slovenskej republiky a hneď na začiatku chcem povedať pre všetkých, ktorí by konšpirovali nejakými rôznymi teóriami na internete, že som sem prišiel nedajbože za nejakú politickú stranu, neprišiel som pod záštitou žiadnej politickej strany, nie som provýchodný, nie som prozápadný, nie som proeurópsky, ale som hrdý Slovák, tu je toho znak. A veľmi ma mrzí, že aj pod záštitou, resp. hlavne pod záštitou súčasnej vlády aj pod vaším vedením, sa za posledné trik roky vykryštalizoval stav na Slovensku tak, že čo nevidieť bude slovenský znak Slovenska a vlajka neprípustný symbol na Slovensku. Pretože slovenskí politici si v dnešnej dobe uctievajú všetky iné vlajky, zástavky všetkých iných ľudí, len nie slovenských.

Jaro NAĎ NEMÁ žiadne morálne právo určovať PROTIFAŠISTICKÝM bojovníkom, ako si majú uctievať svojich padlých hrdinov

Čo je veľmi dôležité, dnes som sem neprišiel ako občan vás urážať, ale naopak, neprišiel som vás ani vítať, prišiel som vyjadriť svoj názor ako občan, tak ako ste povedali na začiatku, môžeme mať rôzne názory. Ja si vás pamätám ešte, keď ste boli v opozícii, keď ste hovorili, že jediný legitímny spôsob, ako vyjadriť občanov nesúhlas s vládou, sú protesty. Paradoxom ale je, keď ste sa dostali do vlády, protesty začali, je zaujímavé, že vtedy to už nebol legitímny spôsob, ale bol to zakázaný spôsob, neprístupný pre spoločnosť.

Ja som bol sám súčasťou niekoľkých protestov, kde bola drvivá väčšina slušných ľudí, boli tam starší ľudia, boli tam dôchodcovia, bolo tam pár nasadených ľudí, ktorí jednoducho robili bordel, ale to, akým spôsobom bol zaobchádzané s tými slušnými ľuďmi, že tam prišli ťažkoodenci, prišli tam vodné delá, doslova tých ľudí odpálkovali, a tých, ktorí tam vyskakovali po tých plotoch natočili a spravili sa z toho aféry. Čo ale bolo dôsledkom týchto protestov? Spravil sa núdzový stav, umelo sa vytvoril núdzový stav na Slovensku prišli lockdowny atď., jednoducho, neprípustné pre mňa bolo to. Ja môžem povedať verejne, s tým sa nechválim, ale jednoducho bolo to z môjho presvedčenia, nie som testovaný, nie som ani očkovaný. Ale nikdy som nemal nič proti tým, ktorí sú očkovaní a ktorí sú testovaní a v tom by mal byť ten názor spoločný, resp. to rešpektovanie a iného názoru. Čo ale vzniklo pod vašou taktovkou bolo, že sa neskutočne rozvrátila za ten rok a pol spoločnosť, pretože ľudia sa rodiny sa nemohli navštevovať medzi sebou ľudia.

Kamaráti sa odcudzili, nehovoriac o tom, čo sa dialo s deťmi v školách, že ich dusili s tými respirátormi. Že ľuďom bolo zakázané chodiť na prechádzky, na vychádzky, boli sledovaní telefónmi, kde sa tí ľudia nachádzajú, bolo to choré, nezmyselné, preboha živého, ak som ja blázon, že som nechodil s respirátorom vonku, tak potom som blázon, lebo som nechodil. Jednoducho bola taká šikana, ako nebola nikdy a je to pravda. Kde inde sa majú ľudia nadýchať, ak nie vonku?

Jaroslav Spišiak: Zlegalizujeme drogy? Každý sa má rozhodovať sám (video)

My sme sa brániť vedeli, ale čo tie deti, čo tí dôchodcovia? Čo ma ale veľmi mrzelo, moja nebohá babka, ktorej prišlo zle, ktorá bola bola medzi životom a smrťou, volala nás, volali sme na 112 a viete, čo? Dve minúty zaujímalo toho človeka na opačnej linke, či je zaočkovaný a či je testovaný človek! Toto toto bolo výsledkom vašich správ, ktoré ste dávali do médií, a to je nevyvrátené nespochybniteľné. Jednoducho sa to tak dialo.

Čiže, čiže toto sú veci, ktoré sa diali pod vaším vedením, že tú šikanu ste jednoducho jednoducho zaviedli. Hovoríte o tom, že poďme si akceptovať názory rôzne. Nieže vy ste neakceptoval iný názor, vy ste neakceptovali iný názor. Vy ste hovorili stále len ten svoj názor a neakceptovali ste absolútne iné názory. Čo všetci tí živnostníci, čo všetci tí podnikatelia? Ľudia prišli o živobytie a rozpadli sa rodiny, pretože nemali z čoho žiť, nastali následne hádky atď. Jednoducho pod vaším vedením sa rozvrátila spoločnosť a jednoducho je to nespochybniteľné. Ja ešte poviem na záver toľko, že vy ste dostali neskutočnú moc, vy ste dostali silný mandát, stali ste sa premiérom Slovenska, vyhrali ste s vysokým prehľadom. Stali ste sa premiérom, no svojím správaním, svojím prístupnosťou ste o premiérsku stoličku prišli, následne ste sa stali ministrom financií. Zhodou okolností ten minister financií, ktorý hovoril, že o financie sa stará jeho pani manželka, pretože sa do nich nerozumie. Prišli ste aj o túto stoličku. Prišli ste aj o túto stoličku vaším pričinením, vašim správaním a konaním sa povalila vláda. Vám sa rozpadlo aj hnutie, ktoré ste si nejakým spôsobom vybudovali. Dokonca aj naša bývalá primátorka bola vo vašom hnutí, ale keď zistila, že loď sa už potápa, vystúpila, áno, ale kandidovala za vás predtým.

YouTube video

Ďalšia vec, čo je nespochybniteľné, tí ľudia okolo vás, či je to Mikulec, ľudia, ktorí sú v politike politici, ako ste povedali, politici by nemali nadávať. Občanom môže si politik na politiku povedať svoj názor, ale to, že my sme si napr. 13. január uctili podľa histórie a Naď, minister obrany povie, že Poltárčania sú háveď, že sú fašisti a podobné, tak to je neprijateľné. Čiže, ja poviem len toľko, že to, čo ste dosiahli vy, resp. čo sa udialo pod vaším vedením, nemá nič spoločné s demokraciou so slobodou prejavu slova. Dostali ste silný mandát a vy ste ho naopak zneužili, využili a to, ako sa staviate slovenskému národu, ako som povedal na začiatku, všetky ostatné krajiny, všetci občania aj iných krajín, sú vám prvoradí, ale na Slovákov jednoducho kašlete.

Skutočne neprajem vám nič zlé, ale prajem si, aby politici, akých som aj menoval pred chvíľou, aby sa nikdy nedostali nielenže za politikov, pretože nie sú hodní štatútu politika, ale sa nikdy nedostali ani do verejnej správy. A za tú vašu hlášku „ken aj go, nexttajm, vantajm„, tak ja hovorím, že pevne verím, že už nikdy viac, a že nám všetci zakývate z lietadla, ktoré bude lietať nad Slovenskom a poviete nám Zbohom Slovensko!“

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x