15.9 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Matovič si parádne kopol do Sulíka: Neustále robil systematické a zákerné kroky na rozbitie koalície

S dlhoročných kamarátov sú teraz nezmieriteľní nepriatelia. Pýtate sa o koho ide? Nuž o Igora Matoviča a Richarda Sulíka. Títo dvaja si dnes nedokážu prísť na meno a hádžu kýble špiny jeden na druhého. Kto vyhrá? Nevedno, no zatiaľ to však vyzerá tak, že prehrá – Slovensko.

„Vojna“ medzi šéfmi OĽaNO a SaS už trvá viac ako rok a vyzerá to tak, že teraz obaja hlavní aktéri na seba vyťahujú zbrane stále väčšieho kalibru. Richard Sulík si do Igora Matoviča kopne kedy len môže, „Matelko“ liberála teraz v statuse počastoval slovami, ktoré oheň a nepriateľstvo medzi nimi ešte viac rozdúchajú.

Kedy sa toto celé skončí netuší nikto, no kto na to najviac dopláca, sú ľudia na Slovensku, ktorých nezaujíma ich osobný spor, ale stále sa zhoršujúce životné podmienky. Na tie však obaja, ako sa zdá, zvysoka kašlú.

Nie je správne nechávať neustále jeho klamstvá žiť

Matovič si parádne kopol do Sulíka: Neustále robil systematické a zákerné kroky na rozbitie koalície
Zdroj: FB / Igor Matovič

„Rišo, KLAMAŤ SA NEPATRÍ,“ napísal hneď v úvode statusu Matovič, ktorý vzápätí pripomína čo sa stalo pred týždňom. Richard Sulík v rozhovore pre Denník N(enávisť) vtedy podľa Matoviča zverejnil bombastickú správu, ako sa on veľmi snažil urovnať vzťahy v koalícii. Šéf OĽaNO vzápätí cituje:

RS: „Ja som mal snahu to urovnať, ale keď raz nie je vôľa, tak to nebudem robiť donekonečna. Minulý rok na jeseň som písal Igorovi Matovičovi správu v znení: „Igor, čo keby sme zakopali vojnovú sekeru?“

Redaktor: Čo vám odpísal?

RS: „Prišla mi odpoveď: „Hm“. Ja som vykonával opakovane a preukázateľne kroky na zmiernenie situácie v koalícii.“

Podľa Matoviča to bolo za posledný mesiac x-té klamstvo od Richarda v rade. „Ale kašľal som na to. Týždeň ubehol, ale asi nie je správne nechávať neustále jeho klamstvá žiť si vlastným životom. Preto reagujem,“ pokračuje „pravdovravný“ šéf OĽaNO.

Matovič sa nezdá, statusom opäť riadne naštval Slovákov. Tí na ňom nenechali nitku suchú

Sulík chcel vyhodiť Kollára aj Remišovú

Aká je však podľa Matoviča pravda? Ako v skutočnosti „urovnával“ Sulík vzťahy v koalícii? „Áno, krátka správa, ktorú mi napísal Richard Sulík 18.9.2021 začínala vetou: „Ahoj, možno nastal čas zakopať vojnovú sekeru.“ ALE končila OMNOHO PODSTATNEJŠÍM NÁVRHOM, citujem: „Ak sa rozhodneš vyprevadiť Borisa z koalície, môžeš rátať s 20 hlasmi klubu SaS (predbežne aj Miro Kollár). Ty máš 52, Veronika 4, to je 76.“ prezradil Matovič pikošku z ich vzájomnej komunikácie. Na túto správu s dvoma úplne rozdielnymi návrhmi mu vraj šéf OĽaNO iba stroho odpísal: „Hmm“.

Matovič si parádne kopol do Sulíka: Neustále robil systematické a zákerné kroky na rozbitie koalície
Zdroj: FB / Igor Matovič

„Richard ma za 2 roky koalície cca 10 krát vážne oslovil s tým, že „Poďme vyhodiť Borisa z koalície“, cca 10 krát s tým, že „Na čo nám je v koalícii Remišová?“ … toto boli tie jeho „opakované a preukázateľné kroky na zmiernenie situácie v koalícii“ ako tvrdí. V skutočnosti od samého počiatku našej koalície neustále robil systematické a zákerné kroky na jej rozbitie. Mňa nahováral na vyhodenie Borisa a Veroniky. Borisa a Veroniku na vyhodenie mňa. On to má v sebe. Je to silnejšie ako on,“ pridáva Matovič ďalšie šokujúce informácie o svojom bývalom kamarátovi.

Matovič nie je bojovník proti mafii, ale obyčajný výpalník

Ak by mal človek hanbu, tuším by sa aj hanbil

„Pred 11 rokmi začal doslova šikanovať a poľovať na Ivetu Radičovú, až kým svoje dielo skazy dosiahol. Nasledovalo 8 ročné peklo mafie ovládajúcej štát a vrcholiace smrťou Jána a Martiny… Len preto, lebo jedno nedocenené a zrejme aj zakomplexované megaego si nedokáže pomôcť. Má to v sebe. Profesionálny rozbíjač vlastnej strany, koalície, iných strán a profipovalač demokratických vlád… a ako je vidieť aj z tohto príkladu, aj profimanipulátor a klamár. A obchodník,“ kope ďalej šéf OĽaNO do Sulíka. „Tvrdiť o sebe, ako on veľmi urovnával vzťahy v koalícii a pritom zatajiť z „dôkazu“ o tom dôkaz o presnom opaku – snahe koalíciu rozbiť, je priam čarovné. Ak by mal človek hanbu, tuším by sa aj hanbil,“ konštatuje ďalej Matovič, ktorý šéfovi liberálov ešte odkazuje.

Matovič si parádne kopol do Sulíka: Neustále robil systematické a zákerné kroky na rozbitie koalície
Zdroj: FB / Igor Matovič

„PS. Rišo, odlož hračky a skús prstom do piesku 1000-krát napísať „“Som už veľký, klamať sa nepatrí!“ … verím, že pomôže.

PS2. Necítim k tebe nenávisť, len mi je ťa ľúto. Držím palce, aby si sa závisti, nenávisti, zákernosti a pomstychtivosti aj ty ubránil.

Matovič si parádne kopol do Sulíka: Neustále robil systematické a zákerné kroky na rozbitie koalície
Zdroj: FB / Igor Matovič

PS3. Možno som naivný, ale verím, že svoj egotrip nakoniec skončíš krokom späť. Spiknúť sa s mafiou a fašistami proti vlastnej vláde a demokratickým voličom v najťažších chvíľach, aké Slovensko zažíva, nie je hrdinstvo. To je zbabelosť a podraz,“ zakončil svoj poriadne ostrý status Igor Matovič.

A čo Slováci? Nuž tí v diskusii pod ním drukovali najmä Igorovi Matovičovi a na Richarda Sulíka nenachádzali pekného slova. Možno aj pod dojmom, že to boli najmä priaznivci šéfa OĽaNO. Napriek tomu sa tam našli „odvážlivci“, ktorí ukázali prstom na jedného aj druhého ako hlavných vinníkov toho, čo dnes na Slovensku máme.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články