18.7 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Strana SaS vylučuje akúkoľvek formu opozičnej zmluvy

„Je na zamyslenie, prečo poslanci Za ľudí vidia radšej alternatívu s Igorom Matovičom, extrémistami a bez SaS, ako štvorkoalíciu bez človeka, ktorý škodí našej krajine. Bol to práve Igor Matovič, ktorý prelomil veto prezidentky spolu s fašistami napriek vôli SaS a Za ľudí. Ak chcú kolegovia vládnuť s takýmto politikom, majú možnosť uzatvoriť opozičnú zmluvu s ĽSNS, Republikou či Smerom,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS vylučuje akúkoľvek formu opozičnej zmluvy
Šéf OĽaNO Igor Matovič a líder liberálov Richard Sulík sú už len bývalými kamarátmi. Na ich osobné spory však doplácajú najmä Slováci. Zdroj: archív nn

„Vylučujeme preto možnosť akejkoľvek opozičnej zmluvy medzi SaS a zvyškom koalície. Nevidíme najmenší dôvod na takýto nečitateľný a voličom nič nehovoriaci krok,“ doplnil podpredseda SaS a člen vyjednávacieho tímu Branislav Gröhling.

Strana SaS vyzýva kolegov zo Za ľudí, aby sa nebáli konečne na rovinu povedať, kto škodí tejto krajine a neotáčali celý problém len do osobnej roviny, pretože tu nejde o spor Sulík- Matovič, ale o spor slušného demokratického Slovenska vs Igor Matovič.

Igor Matovič podľa strany SaS opäť potvrdil, že mu nikdy nešlo o zmier, pretože tento človek nedokáže žiť bez nepriateľa a neustáleho konfliktu.

„Moja správa adresovaná Igorovi Matovičovi reflektovala snahy Borisa Kollára zastaviť boj proti mafii. V tom čase, po paragrafe 363 pre Vladimíra Pčoliného a chaose v bezpečnostných zložkách, sa Boris Kollár verejne vyjadroval pre odchod Sme rodina z koalície a predčasné voľby. Bolo mi ľúto, keď som videl ako Boris Kollár s Igorom Matovičom zametá. Navrhol som preto Igorovi Matovičovi ústretový krok – zakopať vojnovú sekeru, a tiež som ho uistil o podpore 20 poslancov SaS v prípade, že by sa rozhodol vyprevadiť Borisa Kollára z koalície. Igor Matovič deň po mojej sms vyhlásil, že si musíme položiť otázku, či dokáže koalícia fungovať aj bez Sme rodina. Moju ponuku teda odignoroval a zároveň naše uistenie o podpore využil na silácke reči voči Sme rodina, ktorej dokázal veľkoryso prehliadnuť všeličo, najnovšie aj to, že nehlasovali ani len za vydanie Roberta Fica do rúk spravodlivosti,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

O svojej správe Igorovi Matovičovi bezprostredne informoval predseda SaS Richard Sulík aj premiéra Eduarda Hegera. „Ten mi poďakoval a napísal, že si váži, čo som napísal Igorovi Matovičovi. Klobúk dole, doplnil Eduard Heger,“ uzavrel Richard Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články