12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Matovič ponúkol SaS svoju demisiu, má však podmienku

Igor Matovič (OĽANO) ponúka SaS svoju demisiu na post ministra financií.

Žiada za to stiahnutie podpisov pod návrh na vyslovenie nedôvery vláde a podporu štátnemu rozpočtu. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii, uviedol portál teraz.sk.

Igor Matovič na tlačovke privítal novinárov prvýkrát v oficiálnom sídle strany.

„Aj keď trošku menšie, ale natlačili ste sa, keďže nie je covid, tak si myslím, že nie ste v ohrození. Dovoľte mi, aby som stanovisko za naše hnutie prečítal, keďže v tejto napätej dobe záleží na každom jednom slovíčku, takže nezvyčajne budem čítať to, čo poviem.

Kolegovia z Sas pred celým Slovenskom po voľbách sľúbili bezhraničnú lojalitu a vernosť demokratickým voličom. Po odchode z koalície zase sľúbili byť konštruktívnou opozíciou. To, čo sa deje, dnes vidíte sami. Dnes o sedemnástej hodine rozhodnú o osude koalície hlasy skorumpovanej mafie, voči ktorej sme svojho času spolu bojovali. Rozhodnú hlasy ľudí, ktorých sami nazývajú fašistami a úplne rozhodujúci hlas bude patriť človeku, ktorému sa z noci do rána záhadne obrátilo svedomie. Slovensko nevyhnutne potrebuje pokoj. Toto konanie však prináša rozvrat. Povalenie vlády v tomto čase spôsobí totálny chaos a neschválený štátny rozpočet strádanie ľudí a mimoriadne ekonomické škody pre štát.

Rebel zo Šiah Martin HUDEC: Odsúhlasiť si vyšší plat po nástupe do funkcie je HULVÁTSTVO

Do politiky som vstúpil s dvoma hlavnými cieľmi, odstaviť skorumpovaných politikov od moci a takto zachránené financie dať do rúk najmä rodinám s deťmi. Nikdy neustupujem zlu. Ale ešte viac mi záleží na rukojemníkoch a dnes sú rukojemníkmi všetci ľudia na Slovensku. Preto ponúkam sa moju demisiu. Moja ponuka platí, ak klub Sas stiahne návrh na vyslovenie nedôvery vláde a podporí návrh štátneho rozpočtu v predloženej podobe, čím ľudia konečne prestanú byť rukojemníkmi politických hier. Prosím o pochopenie najmä mojich voličov, toto nie je zrada, len ďalšia časť nášho spoločného zápasu.“

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články