9.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Matku dvoch detí doslova VYPLO a ostala ležať. Ani deti ju nezaujímali…

Zuzana Reľovská zažila, čo to znamená, keď vás doslova a do písmena VYPNE. Prišlo to z ničoho nič. Mala dve malé deti a keby nebolo manžela a blízkej rodiny, sama netuší, ako by situácia vyzerala.

Duševné zdravie a starostlivosť oň je v tejto dobe kľúčové.

Niekedy si myslíme, že zvládneme všetko a potom príde skrat. Takýchto situácii je veľa a „vďaka“ korone dokonca stúpajú. Vyhoreniu podlieha čoraz viac ľudí. Vyhorenie si často ľudia zamieňajú s depresiou. Áno, môže to byť prvý krok k duševnej chorobe. Preto je dobré veci si odsledovať a vyhoreniu radšej predísť.

Matku dvoch detí doslova VYPLO a ostala ležať. Ani deti ju nezaujímali...

Martina Valachová si pozvala do podcastu Odznova na rozhovor Zuzanu Reľovskú, ktorá si vyhorením nielen prešla, ale už niekoľko rokov sa mu venuje aj profesijne. Považuje to za svoju životnú misiu.

Zuzana pochopila, že lieky neodstránia príčinu

Prešla dlhú cestu a dnes o nej otvorene rozpráva a pomáha ďalším, aby vyhorenie rozpoznali v počiatočnej fáze. Keď v minulosti postihovalo vyhorenie najmä vyšší manažment, dnes touto diagnózou trpí čoraz viacej ľudí. Niekedy ide o tzv. vyhorenie z nudy. Inokedy z prílišného workoholizmu. Aktuálne aj z toho, že sme už dlhé mesiace viac-menej doma a toho „rodinného šťastia“ je už akosi priveľa.

Vypočujte si rozhovor, a ak sa vám zapáči, zdieľajte.

 Môžete tak pomôcť mnohým vašim priateľom, ktorí možno stoja pred priepasťou vyhorenia.

YouTube video

Zvládnuť vyhorenie, to nie je ľahký proces. Ak by ste potrebovali zistiť viac a kontaktovať Zuzanu, nájdete ju tu: https://burnout.sk/

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články