34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Koronavírus: Počet prípadov nákazy vo svete prekročil hranicu 300 miliónov

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom po celom svete prekročil v piatok hranicu 300 miliónov. Ukázal to výpočet tlačovej agentúry AFP založený na údajoch, ktoré poskytli zdravotnícke úrady jednotlivých štátov.
      Odvtedy, čo nákazu prvýkrát zistili koncom roka 2019 v Číne, sa koronavírusom nakazilo celkovo 300.042.439 ľudí.

Počet prípadov nákazy od konca minulého roka stúpa v dôsledku rýchlo sa šíriaceho koronavírusového variantu omikron, ktorý prvýkrát identifikovali v Botswane a Juhoafrickej republike.
      Za uplynulý týždeň vo svete celkovo nahlásili viac ako 13,5 milióna prípadov infekcie, v priemere 1.938.395 denne. Ide o masívny nárast o 64 percent oproti predchádzajúcemu sedemdňovému obdobiu.

Koronavírus: Počet prípadov nákazy vo svete prekročil hranicu 300 miliónov
Foto: Archív NN

Rekordné týždenné prírastky hlásilo celkovo 34 krajín: 18 z nich v Európe, sedem v Afrike a šesť v Latinskej Amerike a Karibiku. Rekordné čísla zaznamenali aj USA, Kanada a Austrália.
      Za posledných sedem dní v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo každý deň v priemere 6172 osôb, o tri percentá menej ako týždeň predtým.
      Významná časť menej závažných alebo asymptomatických prípadov covidu však zostáva neodhalená napriek zintenzívnenému skríningu v mnohých krajinách. Okrem toho sa metódy pri testovaní v jednotlivých krajinách líšia, všíma si AFP.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články