8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha

Ľudské hyeny ešte nevymreli, ba zrejme je ich stále viac a viac. Súčasná doba asi spravila z niektorých ľudí monštrá, ktoré sa neštítia posmievať a škaredo nadávať zdravotne ťažko postihnutým iba preto, že sa im niekto rozhodol nejakou formou pomôcť.

Na začiatku januára zverejnil portál nitranoviny.sk veľmi smutný príbeh Janky z Topoľčianok, ktorá trpí vážnou chorobou. A aby toho nebolo málo, ťažko chorý jej aj jej otec. Ona sama nemala na ružiach ustlané od malička, čo vyrozprávala vo svojom smutnom príbehu. Našťastie, našli sa dobrí ľudia, ktorí jej chcú v jej neľahkej situácii pomôcť. Tým však otvorili Pandorinu skrinku nenávisti okolia, pretože niektorí ľudia sa rozhodli, že ju budú psychicky týrať.

Cesty osudu doviedli mladú ženu od choroby, krach v podnikaní až na dno

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Pre Janku je jej najväčšou oporou jej mama, s ktorou si nad ich ťažkým osudom nie raz poplačú. Zdroj: FB / Janka B.

Na základe silného krvácania z konečníka a kŕčom potvrdili Janke v mladosti lekári v Zlatých Moravciach prvú vážnu diagnózu – ulcerózna Kolitída. Od toho dňa sa úplne jej zmenil život, ktorý ju skúšal aj naďalej. Dnes 35-ročnej Janke sa stav naďalej zhoršoval a postupne nastúpila ďalšia diagnóza – neurogénna tetánia, ktorú dostala zo stresu. Mladá žena svoje ochorenia odsúvala s nádejou, že raz zmiznú. Svoju vysnívanú prácu našla keď sa zamestnala ako predavačka módnych doplnkov oblečenia. Neskôr si v Topoľčiankach otvorila svoj vlastný obchod, lenže zakrátko si hneď naproti nej otvorila rovnaký obchod i jej suseda. Stalo sa to, že po štyroch rokoch trápenia a nesmierneho boja skrachovala. Rovnaký osud však po asi roku postihol aj jej konkurentku. Janka napokon v 30-tke skončila prvýkrát v živote na oddelení psychiatrie. Zavretá, utláčaná, opustená a zmätená.

SKUTOČNÝ príbeh Janky, ktorá si prešla naozajstným peklom. To, čo prežila krehká mladá žena, by zvládol asi len málokto

„Chcela som veľmi ukončiť svoj život,“ priznala utrápene mladá žena, ktorá si našla aj priateľa, ale kvôli svojím ochoreniam potratila oba svoje nenarodené plody. Zo všetkého dostala veľmi ťažkú úzkostne depresívnu poruchu a panickú poruchu, na ktorú má, okrem ďalších  štyroch diagnóz, invalidný dôchodok. Mladú ženu napokon ako tak vyliečila náruč jej drahej matky a ona sa pokúsila žiť naplno ďalej. Nie však nadlho. Zmena jej vydržala asi dva roky.

Jedného dňa sa zobudila so silnými bolesťami a kŕčmi v bruchu. Bolo to v októbri a vtedy začalo jej najväčšie peklo života. „Bolesti, 25x denne toaleta, kŕče. Celé noci som trávila na toalete, boj o život, ťažká anémia, rozvrat vnútorného prostredia, hypokalémia, neurogénna tetánia, úzkostne depresívna porucha. Striedanie troch nemocníc. JIS-ka, žiadna šanca na uzdravenie. Transfúzie krvi, vývody, plienky, kŕmenie hadičkami a schudnutie zo 64 kg na 39 kg behom mesiaca. No ukrutné bolesti,“ spomína Janka na ďalšiu čiernu časť svojho mladého života.

Desivé slová tyrana: Môžeš sa dať ošetriť, ale ak niečo povieš, zabijem teba aj tvoju rodinu!

Životom ťažko skúšaná skončila na invalidnom dôchodku s piatimi diagnózami

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Aj takéto sms-ky dostávala Janko od „dobrých“ ľudí. Zdroj: FB / Janka B.

A opäť pri nej najviac stále jej milovaná mama. Jankin stav trval štyri mesiace, po ktorých sa dokázala znovu postaviť na nohy. „Ako človeka ma stále niečo hnalo vpred. Veľká túžba po inom živote, veľká túžba urobiť matku šťastnou. Láska k nej ma vyliečila aj na smrteľnej posteli. Liečba, ktorú mi nasadili na poslednú chvíľu, začala hojiť rany. Fyzické, ale aj psychické,“ priznala mladá žena. Janka odpustila každému kto vstúpil do jej života a zranil ju, kto jej na duši spôsobil jazvy, ktoré sa ťažko hoja aj po rokoch života.

Napriek tomu sa nie raz pýtala prečo v správnej chvíli nezasiahla a neodišla od ľudí, ktorí k nej boli krutí a zlí. Životom ťažko skúšaná Janka napokon skončila v 35-tke na invalidnom dôchodku s piatimi diagnózami, s ťažkou liečbou a ZŤP preukazom. Dobrí ľudia sa jej však neobrátili chrbtom a pomohli. „Okrem mojim rodičom sa chcem za všetku pomoc poďakovať Ilonke Damborskej, všetkým koordinátorkám aj Nadácii Predobro.sk. A tu začína ďalšia jej smutná kapitola.

Smutný príbeh onkologickej pacientky u lekára. A takýchto je určite oveľa viac

Šikana zo strany neprajníkov ale zďaleka nekončila a zrejme ani neskončila

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Janka musí pri všetkých svojich vážnych zdravotných diagnózach užívať až 20 druhov liekov. Zdroj: FB / Janka B.

Janka poberá invalidný dôchodok necelých 148 eur, pričom denne užíva až 20 liekov. Pomoc teda potrebuje ako soľ. A dobrí ľudia jej aj pomáhali, lenže… Lenže to iní nedokázali stráviť a rozhodli sa jej urobiť zo života doslova peklo. A najskôr to začalo tam, kde by to možno ani nečakala. „Všetko spustila pomoc od tej nadácie, ktorá mi niekoľkokrát poslala balíky s potravinami či oblečením. Keď som nebola doma nechali mi ich pri dverách. Suseda mi prišla búchať na dvere a škaredo a sprosto mi vynadala. Keďže sa to zopakovalo zavolala som na ňu policajtov, ktorí jej dali slovné napomenutie. Po chvíli sa k nej pridali ďalšie dve susedky, takže zo života sa mi rozhodli robiť tri susedy, ktoré šírili nepravdu a špinili po Topoľčiankach moje meno. Želali mi dokonca aby som zdochla! To už riešil aj starosta, ktorý si ich predvolal a tiež napomenul, no odvtedy je pokoj,“ prezrádza Janka začiatok peripetií, ktoré je doslova šokovali.

Ďalší veľmi smutný príbeh zúfalej ženy a jej 81-ročného chorého otca. TOTO je naozaj možné?

Šikana zo strany neprajníkov ale ani zďaleka nekončila a neskončila. „Bojovala som na troch JIS-kách o život, teraz oň bojujem pri neuveriteľnom psychickom týraní,“ priznáva nešťastná mladá žena, s ktorou sa život vôbec nemazná. Ataky na jej osobu začali asi pred dvomi týždňami. „Píšu mi, že ma zabijú, aby som skapala, ba chodia mi i nechutné zvukové nahrávky. Oni mi jednoducho prajú smrť. Že si ma nájdu lebo vedia kde som, a preto sa bojím aj vychádzať von z domu,“ hovorí zúfalá Janka, ktorá netají, že sa psychicky úplne zrútila. „Už nevládzem. Akoby som toho nemala dosť, sú ľudia, ktorí závidia aj chorobu. Keďže okrem iného trpím aj úzkostnými stavmi, skončila som opäť u psychiatra a rozhodla som sa aj podať trestné oznámenie na polícii. Veď mi nemôžu toto robiť,“ konštatuje nešťastná sympatická Janka, ktorá nemá priame podozrenie kto sa jej cez sociálnu sieť vyhráža, a práve preto má strach.

Miška KEVÉLYOVÁ: Mladá bojovníčka s obrovskou chuťou do života maľuje

Strašne sú ľudia zlí a zákerní. Závidia človeku aj chorobu. Kam to spejeme?

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Janka bola celú vec ohľadom vyhrážok smrťou oznámiť na polícii. Zdroj: FB / Janka B.

„Bola som dlhé roky týraná fyzicky, a teraz zasa vydieranie, týranie, šikana a vyhrážky, že ma zabijú. Už neviem, kde mám nájsť silu liečiť sa, pretože sa mi zhoršil aj zdravotný stav,“ priznáva s plačom sympatické krehké žieňa. Strach má Janka až taký, že vec ohlásila aj na políciu, a tak je smutný prípad už riešia aj muži zákona. „Polícia v Zlatých Moravciach prijala oznámenie vo veci podozrenia z protiprávneho konania a okolnosti prípadu preverujeme,“ potvrdila nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Je neuveriteľné, akí môžu byť ľudia zlí na tých, ktorí majú smrteľnú chorobu a sami nedokážu vyžiť z toho, čo majú. Janka priznáva, že ak by nebývala s rodičmi, ktorí jej pomáhajú ako môžu, už dávno by skončila pod mostom, alebo na cintoríne.

Bokom nezostali ľudia, ktorí nechápu, že niekto môže byť až taký bezcitný. „To môže napísať iba nejaký úbožiak, chudáčik, čo si trúfne iba na slabú chorú ženu,“ netají Pavol Zarov. „Strašne sú ľudia zlí a zákerní… závidia človeku aj chorobu… kam to spejeme?? Smutné…,“ pridáva sa Janka Kóňová. „Ľudia sú odporné svine. Áno, všimla som si ju aj na stránke Vráble a okolie, nie to nebude závisť ako si ona myslí. Ono to je tým, že ľudia sú bezcitné beštie a myslia si, že ona klame, že chce len vyťažiť peniaze od ľudí a neveria jej, že je chorá. Sama som videla ako ľudia reagovali, že jej neveria a zastala som si ju. V jednej diskusii, keď som videla, že sa ozvala žena, ktorá potvrdila, že túto pani pozná a skutočne ma zdravotné problémy. Hnusí sa mi táto doba resp. ľudia,“ skonštatovala smutne Erika Füleová.

Gabika Lataníková: Život je dar, vy ste darom pre niekoho a niekto je darom pre vás

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Aj takýto odkaz zanechala Janke „dobrá duša“. Zdroj: FB / Janka B.

Čo je ulcerózna kolitída?

Zápalové ochorenie hrubého čreva, ktoré zväčša trvá celý život. Najčastejším príznakom sú krvavé hnačky. Pri ťažkom priebehu sú vodnaté stolice premiešané s krvou a hlienmi prítomné desať- aj viackrát denne, a to aj v noci. Hnačky bývajú často sprevádzané bolestivým nutkaním na stolicu, ktoré často po vyprázdnení ustupuje. Pri ťažšej forme bývajú bolesti brucha prítomné aj bez súvisu so stolicou a po vyprázdnení neustupujú.

Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Odkaz, ktorý dostala Janka je viac ako smutný. Zdroj: FB / Janka B.
Ľudský hyenizmus. Ťažko zdravotne postihnutú Janku niektorí ľudia urážajú, ba vyhrážajú sa jej smrťou! A to len za to, že jej ktosi pomáha
Táto komunikácia smerom k ťažko zdravotne postihnutej Janke azda nepotrebuje žiadny komentár. Zdroj: FB / Janka B.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články