19.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Lucia BALAGOVÁ: Ako štyri roky nestratiť kľúče?

Ako štyri roky nestratiť kľúče?

Lucia BALAGOVÁ: Ako štyri roky nestratiť kľúče?
Lucia Balagová

     Nedávno začal školský rok. A s ním u niektorých i zmena školy a rôznych školských požiadaviek. Tak to bolo aj u mojej priateľky. Vyrozprávala mi tento príbeh.

     „Mami, potrebujem 10 Eur ako zálohu na skrinku,“ povedala jej dcéra. Priateľka nevidela na tom nič zvláštne, ale dcéra sa evidentne trápila. „Bude to na celé štyri roky,“ pokračovala dcéra s povzdychom.

   Priateľka stále nevidela problém. Naopak. A tu zrazu dcéra nešťastne na ňu pozrela a povedala: „Povedz mi, mami, ako mám štyri roky nestratiť kľúče?“

    No čo na toto povedať? Pripomenulo mi to môj problém s pamäťou. Priateľka mi poradila, že si mám kúpiť Ginko. Ginko už mám, ale problém je, že si ho zabudnem dať. Dozvedela som sa, že existujú také škatuľky, kde si dáte tabletky a na každú si nastavíte nejaký budík. Proste človek najviac rieši tieto jednoduché problémy. A nie som si istá, či tie riešenia vôbec fungujú. No skúšame to. Odhodlane. Vznikajú nové a nové užitočné produkty. Spomeniete si na nejaké?

    A tak ma zaujímalo ako dopadol problém s kľúčami. Nájsť univerzálne riešenie by malo cenu zlata. Priateľka hovorila, že získali mnoho rád. Treba vraj nosiť kľúče v peňaženke. Treba si kľúče zavesiť na kľúčenku. Treba si ich dať do tašky. A podobne. A jej dcéra sa napokon rozhodla, že urobí kombináciu týchto riešení. Ale čo ak predsa len tie kľúče stratí?  Zaznelo.

A tu som sa zamyslela. Koľko času riešime jednoduché problémy. A stresujeme sa niečím, čo sa vôbec nestalo. Veď, možno ich vlastne ani vôbec nestratí. Alebo stratí. A čo? Sme ľudia.

Idem sa spýtať syna, kde som si položila pohár s čajom… 🙂

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články