24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Liptovský Mikuláš: Faunu a flóru na Háji približuje nová environmentálna aplikácia

Rastliny a živočíchy žijúce v lesoparku Háj-Nicovô v Liptovskom Mikuláši spoznajú návštevníci pomocou novej environmentálnej aplikácie. Tá približuje prírodné bohatstvo, ktoré sa v lokalite vyskytuje. Novinku spustili vo štvrtok. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

„Bezplatná aplikácia Objav lesopark záujemcov prevedie 12 zastávkami, ich vedomosti preverí v kvíze a ponúkne im brožúru fauny a flóry na Háji. Nevšedný zážitok ponúkajú prvky rozšírenej reality, animácie, videá, fotografie či 3D modely. Vždy, keď sa návštevníci na trase priblížia k bodu, kde by mohlo žiť zaujímavé zviera, aplikácia ho predvedie priamo v jeho prirodzenom prostredí,“ načrtla hovorkyňa.

Aplikáciu si záujemcovia môžu stiahnuť na začiatku náučného chodníka z informačnej tabule prostredníctvom QR kódu alebo ju nájdu na stránke envirohaj.sk. Projekt je určený pre širokú verejnosť. „Svojím vzdelávacím aspektom pre žiakov základných škôl, svojou hravou formou pre rodiny s deťmi, túlaním sa v prírode pre turistov a milovníkov prírody,“ priblížila Lenka Lencsésová z liptovskomikulášskej radnice.

Mesto na projekt získalo dotáciu 47.000 eur z Environmentálneho fondu. Jeho súčasťou bolo vytvorenie virtuálneho vzdelávacieho programu na webe a environmentálnej aplikácie. Primátor Ján Blcháč podľa svojich slov vidí prínos i v tom, že mesto má všetky envirotémy sústredené na jednom mieste ako koncept, ktorý väčšine slovenských samospráv chýba. „V tomto smere sa projekt javí ako pilotný a môže slúžiť ako inšpirácia pre ostatných,“ podotkol.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x