13.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Levice: V regióne vznikne nová Regionálna rozvojová agentúra Levice

V levickom regióne vznikne nová Regionálna rozvojová agentúra (RRA) Levice. Návrh jej založenia a zároveň vstup mesta do agentúry odsúhlasili levickí mestskí poslanci. Agentúra bude poskytovať konzultačné a informačné služby, a to najmä poradenstvo pre samosprávy v súvislosti s využívaním pomoci zo štrukturálnych fondov EÚ, informoval primátor Levíc Ján Krtík.

Na území okresu Levice sa nachádza 89 obcí vrátane miest. Nepôsobí tu žiadna aktívna organizácia, ktorej účelom je podpora regionálneho rozvoja a spolupráca s miestnymi samosprávami v oblasti programovania, implementácie, komunikácie a informovania, a tiež činnosti súvisiace s implementáciou strategických dokumentov na lokálnej, regionálnej a národnej úrovni, skonštatoval Krtík. Záujem založiť RRA Levice potvrdili Nitriansky samosprávny kraj, Združenie obcí a miest hontiansko – poipeľského regiónu, Dolnohronské regionálne združenie a Občianske združenie Tekov – Hont.

Karlova Ves pripomína, že fontány neslúžia na kúpanie, majú ochladiť

RRA Levice bude záujmovým združením právnických osôb. Bude samostatnou právnickou osobou s vlastnou právnou subjektivitou. Jej cieľom bude aktivizácia ekonomického a sociálneho potenciálu a rozvoja regiónu inštitucionálnym prepojením orgánov verejnej správy a územnej samosprávy, podnikateľského sektora a tretieho sektora.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x